Ocena kierowcy - Peugeot 305 II Sedan

Łukasz - looqasch@o2.pl, 18 lat temu
Rok produkcji 1983
Peugeot 305 II Sedan 1.5 73KM 54kW 1982-1985 - Oceń swoje auto
Bardzo udany model szczególnie ten nowszy. Jeżdzę nim 4 rok i mam nadzieję będę jeździć dalej :) Jest w calości na nowo polakierowany i wyróżnia się w tłumie :D Niedlugo zmieniam silnik na 1.6
Mój silniczek z racji przebiegu a głównie dużego zaniedbania przez poprzedniego właściciela nie jest najlepszą sztuką ale jeśli chodzo o jakieś naprawy to niewiele robiłem (szczotki alternatora i rozrusznika, łozyska alternatora, uszczelnienie i pierścienie, regeneracja głowicy) Ale jak mówię jest on mocno zaniedbany, olej i filtr nie były wymieniane itp :( Ale spotykałem silniki w idealnym stanie to naprawdę ładnie to chodzi :)
Biegi wchodzą lekko, bez zacięć. Jak do tej pory nie było żadnych napraw !!! Jedyny minus to 4 biegi ale przynajmniej dobrze dobrane.
Komfort ?? To zależy od gustu, ja lubię twarde i niskie i nni odwrotnie. Ten akurat jest dość miękki i wyższy niż standartowe auta co niekoniecznie jest minusem. Dobrze wybiera nierówności a i w zaspie nie ugrzążnie :D Jeśli chodzi o sprawy mehaniczne to zużycie elementów jest minimalne poprzez swoją miękkość no i udaną konstrukcję. W moim przypadku tuleje gumowe nie były zmieniane od nowości !!! :) co w niektórych autach robi się średnio nawet co 2 lata :o
Dobra W sedanach bez spoilera patrząc do tyłu nie widać tylnej krawędzi samochodu więc warto go mieć...
Dość nietypowy układ ogrzewania :/ U mnie zapchana jest nagrzewnica więc w zimie nie jest najlepiej...
Zdecydowanie ocena 5 !!!!! Nie bez powodu nosi nazwę "farncuski mercedes" :D Zarówno z przodu jak i z tyłu bardzo dużo miejsca.
Słabe mam porównanie do innych samochodów ale dla mnie jest OK
na benzynie 6 do 7 średnio na LPG 8-9 Ceny napraw i przeglądów mnie nie obowiązują :D naprawiam wszystko we własnym zakresie :)
Niska cena za dobrą jakość
Jeśli auto było używane tak jak należy to wymianie będą podlegały tylko elementy, które się zużywają (klocki szczotki amortyzatory itp) Innych koniecznych nie zaobserwowałem :)
j w jak dbany to BRAK

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 73KM 54kW [l/100km]