Ocena kierowcy - Peugeot 208 I Hatchback 5d

KAROL, 11 lat temu
Silnik 1.4 VTI 95KM 70kW
Rok produkcji 2012
Peugeot 208 I Hatchback 5d 1.4 VTI 95KM 70kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Swietne prowadzenie , świetne hamulce, świetny układ kierowniczy.
Na razie jestem zachwycony tym samochodzikiem. Bardzo bogate wyposażenie fabryczne w wersji Allure. Swietna sylwetka. Obawiam sie tylko czy te wszystkie elektroniczne gadżety w francuskim wydaniu nie bedą sie psuły. Mam nadzieję że nie.
Bardzo elastyczny. Świetnie zbiera sie do roboty w całym zakresie obrotów. Potrafi toczyć auto na 5 biegu przy 1200 obrotach i nawet rozsądnie przyspiesza przy lekkim dodaniu gazu. Trochę głośny przy obrotach powyżej 3000
Tylko 5 biegowa. Wydaje się, że przy tak sprawnym silniku przydałaby się 6. Niestety , po Peugeot-owsku haczy (w moim egzemplarzu przy 3 biegu i przy wstecznym).
Zawieszenie twarde. Czuć i słychać każdą dziurę. Za to rewelacyjnie trzyma się drogi. Swietny układ kierowniczy, świetne wyczucie drogi, świetnie zakręca. Bardzo wygodna malutka kierownica. Leżących policjantów i wewnętrzne brukowane kólka na rondach łyka bez zwalniania i nie grozi ani urwaniem zawieszenia ani wyfrunieciem z drogi. Mam zimowe 15\"Pirrelki. Huczą na czarnym i żałowałem że te właśnie zaakceptowałem u dilera. Na śliskim przestałem żałować. ABS świetnie zestrojony i z tymi oponami to rewelacjyjna przyczepność.
Trochę zasłaniają słupki A. Tył, całkiem nieżle jak na wspólczesne auto. Lusterka boczne bardzo dobre. Środkowe, automatycznie przyciemniane gdy jest pojazd z tyłu, trochę za ciemne. Może byłoby lepiej ale mam też przyciemniane tylne szyby.
Kierownica, pedały, schowki, przyciski do sterowania systemami, wszystko OK. Duzy czytelny panel dotykowy też OK. Blootuth do Telefonu i multimediów, USB wierzę na słowo że fajnie działają. Streowanie tym wszystkim i radiem w kierowmnicy, fajnie. Pozycja za kierownica i ustawienia foteli, wszystko OK. Wersja Allure więc sporo fajnych , umilajacych życie dodatków typu automatyczne włączanie świateł, Oświetlenie wnetrza , także pod nogami, lusterka składajace sie po zamknięciu auta. Bardzo fajne i wygodne. Są też felery . Mam tapicerkę Urban Vintage. Samochód Szary metalik i jano szara tapicerka. Niestety, w szybie przedniej odbijają się szpary nadmuchu powietrza. Da się z tym żyć ale ... Drugi drobiazg, słabo obsługuje sie przycisk otwarcia klapy bagaznika. Pokryty gumową membraną wymaga \"wymacania\" Nieprzyjemne zajecie. Trzeci drobiazg, przy spoadku temperatury do +3 wyświetla sie ostrzeżenie przed gołoledzią. Nietety, komunikat pojawia sie pomiędzy zegarami i \"wisi\" kilka sekund. Łatwo przegapić jadąć w trasie.
Wszystko automatyczne. Samochód odebrałem w październiku więc dość trudno ocenić klimę.
Przestronność wnętrza , bagaznik jak na małe, miejskie auto doskonałe. Nie ma co porównywać z Octawią albo Mondeem. Swiadomie wybierałem małe, miejskie auto i jako takie ma więcej niż zadawalajace wnetrze.
Do miasta, (>90% mojej jazy bedzie w mieście) jest Bardzo dobrze. Pozwyżej 3000 obrotów ( jazda autostradowa) już tylko dobrze.
Na razie przejechane 2000 km, większość na odcinku 5,5 km bo tyle mam do pracy. Dla takiego użytkowania dne sa mało miarodajne ale podam co wiem żeby czytający wiedzieli. Usterek żadnych (co oczywiste). Przeglady przede mną. Napraw, mam nadzieję nie będzie. Elementy eksp[loatacyjne też nie predko przy moim uzytkowaniu. Pali sporo ale to nie samochód tyle pali tylko użytkownik. Komputer pokazuje 8 ( jedna trzecia przebiegu na ssaniu). Stacja benzynowa nawet 8,3 ale poprzedni Peugeot 306 (1,6) w tych warunkach spalał 11 i to 98 oktanów. Podane zuzycie na trasie to kilkadziesiąt kilometrów na samym poczatku i odczyt z komputara. Nie mam danych o minimalnym średnim spalaniu. Podaną cyfrę wymusiła witryna.
Marzeniem kazdego byłoby kupić taniej, ale porównywałe wiele samochodów. N/p Tojotka Yaris , za podobne wyposażenie była droższa. Do tego głosniejsza ( mimo 6-biegowej skrzyni) i słabszy silnik
Jeszce nic
Jeszcze nic