Ocena kierowcy - Peugeot 207 Hatchback 5d

Teodor, 13 lat temu
Rok produkcji 2010
Peugeot 207 Hatchback 5d 1.4 75KM 55kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Spodziewałem się po jeździe próbnej głośnego napędu i niezbyt dobrego wyciszenia kabiny.Zaskoczenie \" in plus\" było bardzo duże.
Ogólna ocena wypada bardzo pozytywnie 4 z plusem , a może nawet 5 z minusem.
Kultura pracy silnika 1,4 jest naprawdę na niezłym poziomie.Silnik jest naprawdę cichy,pracuje spokojnie,nie szarpie.Dynamika natomiast jest przeciętna,ale w końcu to świadomy wybór tego silnika ,w tym samochodzie.
Skrzynia biegów zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie.Biegi wchodzą precyzyjnie , bez haczeń.
Prowadzenie wymaga pewnego przyzwyczajenia.Reakcja samochodu na ruch kierowcy ma minimalne spóźnienie,ale to chyba moje wysokie oczekiwanie wobec tego autka,gdyż drugim moim samochodem jest ford focus ,a ten jak wiadomo mocno podnosi poprzeczkę.
Widoczność do przodu bardzo dobra,do tyłu jest trochę gorsza-mała tylna szyba i lekko schodzące w klin tylne szyby boczne.
Ergonomia jak na taki mały samochodzik b.dobra
Wentylacja i ogrzewanie działają jak na tę porę roku(jesień) sprawnie i szybko. Sprawność klimatyzacji nie została jeszcze sprawdzona-pewnie dopiero uda się to sprawdzić w przyszłym roku.
Jak na tej klasy pojazd przestrzeń bardzo duża zarówno z przodu jak i z tyłu samochodu.
Auto bardzo dobrze wyciszone w środku,ale to zapewne również zasługa cichego silnika i przynajmniej na razie nie zużytych elementów zawieszenia.
Zużycie paliwa jak to zwykle bywa zależne jest od stylu jazdy.Bardzo pomocny w oszczędnej jeździe są instrumenty pokładowe i komputer, które doskonale pokazują chwilowe zużycie paliwa oraz to kiedy zmienić bieg. Te informacje dla doświadczonego kierowcy jeżdzącego na słuch może i są na wyrost ,ale dla mniej doświadczonych takie dodatki mogą nauczyć modnego dziś eco-drivingu. Ale konkrety.Auto na trasie przy bardzo spokojnej jeździe na 5 biegu (70-90 km/h) weźmie tylko 5 l/100km,w mieście jest to już ok.7l/100km. Natomiast jeśli ktoś lubi ostrą jazdę lub nie potrafi jeździć spokojnie to do tych wartości trzeba dorzucić jeszcze ok.1-1,5 litra.
stosunek ceny do jakości jest imponujący (pod warunkiem ,że samochód zostanie kupiony w dobrej promocji -ja tak właśnie kupiłem)
Jest ok .Na razie trudno mi więcej stwierdzić po 5 tygodniach użytkowania, więc ten element może być nieobiektywny.
j/w , usterki na razie nie wystąpiły.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

5,8