Ocena kierowcy - Peugeot 207 Hatchback 5d

Zizik, 17 lat temu
Silnik 1.4 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 2006
Peugeot 207 Hatchback 5d 1.4 16V 88KM 65kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Nowe samochody kupuje się oczami, a ten model peugeotowi wyszedł na prawdę ładny. Moja żona jak go zobaczyła to nie było mowy o innym aucie.
Troszeczke więcej się po nim spodziewałem. Posiadam Astrę II z takim samym silnikiem i uważam, że na 1 i 2 biegu jest zrywniejsza, dalej prawie to samo. Ale cóż 207 jest o 100 kilo cięższa. Bardzo elastyczny zwłaszcza na 5 biegu.
Niby chodzi lekko ale jakoś nieprecyzyjnie wybiera swoje przełożenia. Konstruktorzy mogliby bardziej nad tym popracować.
Układ jezdny prawie idealny. Przeszkadze trochę za silne wspomaganie kierownicy, jak się manewruje na parkingu to wcale nie czuć kół i zdarza się, że się kręci kierwnicą aż do pojawienia się ogranicznika. Zawieszenie mogłoby pracować też nieco ciszej, słychać wszelkie dziury.
Na prawdę znakomita. Cienkie boczne słupki /wpasowanie tzw. trójkątnej szybki w przednich, bocznych drzwiach/ ułatwiają widoczność z boku samochodu. Jedynie wadą, choć dla innych może to być zaletą jest duża przednia szyba, przez którą nie widać wcale przodu samochodu.
Ergonomia bez zarzutu. Wysoko się siedzi /jak na krześle/ wszystkie przełączniki znajdują się w zasięgu ręki. Wnętrze na prawdę jest obszerne. I jeszcze jeden wielki plus - koło zapasowe nareszcie powędrowało do bagażnika, a nie jak w pozostałych peugeotach było pod podwoziem i strasznie się przez to brudziło, nie mówiąc już nic o jego odkręceniu.
Samochód szybciutko się nagrzewa. Wentylacja też pracuje wydajnie i cichutko. Mój model to prezence więc niestety nie ma klimatyzacji.
Sprzodu czujemy się jak w kompakcie, z tyłu jest nieco gorzej ale bez przesady. W porównaniu z 206 miejsca jest dużo. Pasażerowie z przodu nie trącają się łokciami.
Samochód jest cichy w środku i na zewnątrz chociaż to silnik 16 V. Zawieszenie mogło by mniej nas informować o wszelakich wybojach.
Spalanie w granicach 6,5 - 7 l/100km należy uznać jako dobry wynik przy tak dużej masie samochodu.
Chciałem kupić nową corsę ale za te pieniądze ok. 40 000 zł dawali mi silnik 1.2, koła 14´, brak regulacji kierownicy i fotela i szyby na korbkę. Znajomi proponowali mi coś używanego, sprowadzonego z Niemiec. Ale ja nie chciałem auta, którego fotele wypierdział jakiś Szwab a później skończył na przydrożnym drzewku.
Na razie wszystko działa bez zarzutu ale z krótko go mam żeby coś powiedzieć
Na razie nie wystąpiły. Nie porównywać z 307. Jak wszedłem do salonu sprzedawca odradzał mi od samego początku tamten model. Nie ukrował, że peugeotowi za bardzo on nie wyszedł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 88KM 65kW [l/100km]

6,3