Ocena kierowcy - Peugeot 205 II Hatchback

Silnik 1.9 D 64KM 47kW
Rok produkcji 1991
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 205 II Hatchback 1.9 D 64KM 47kW 1987-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie do zarypania, jeżdzi na wszystkim i mało pije
Zawieszenie : Zawsze coś
samochód genialny na pierwsze auto dla osób które brzydzą się \"niemcami\".ekonomiczny, niezawodny i zrywny(passat 1.9d niema najmniejszych szans;p). Trochę jakość plastików jest słaba, za to nie jest tak smutno i czarno.nie wiem jak inne silniki ale 1.9D jest nie do zaorania. mały samochodzik z wielkim silnikiem na osi napędowej, wyciągnie z błota dwa razy większe auto.Odśnieżać tym można;p
Silnik jest nie do zarypania.Oszczędny i nie zawodny. Nie ważne co mu robisz on i tak znosi wszystko, nie ważne co mu lejesz i tak pojedzie. Zaskakująco żwawy.
Miesza się wajcha jak w ciężarówce. wsteczny to koszmar!!! Ale reszta biegów bardzo dobrze.
Trochę słabowate te zawieszenie. jedną rzecz się naprawi to druga sie zepsuje. trochę przechyla się na zakrętach. Raz mi przewód hamulcowy pękł, ale ręczny zawsze działa.
Jak w ciągniku. w każda stronę widoczność idealna.
wszystko na swoim miejscu. tylko radio trochę za nisko, ale w sumie ile się przy radiu grzebie?Plastiki są beznadziejne. trzeszcza. są okropnie plastikowe. ale wyglądają dobrze. Jest wesoło, nie tak jak w \"niemcach\" z tego okresu.
Grzeje idealnie. -25 na zewnątrz a w środku po 5 minutach cieplutko.jak się ustawi kratki nawiewu pod odpowiednim kątem to tylna szybę odmraża;p. trochę słabo chłodzi, ale jest ok.
Fotele są super wygodne. cały dzień w aucie i zero zmęczenia.na 4 osoby mojego wzrostu(170) wystarczająco miejsca. na 2 osoby będą miały miejsca pod dostatkiem.podróże w 5 osób tylko na krótkie trasy.
Trochę to głośne, ale przy przepisowych 90 tylko pomruk silnika i lekki szum wiatru.gdyby jeszcze te plastiki nie trzeszczały:(.ale robi się głośniej radio i jest ok.
Jeździ na wszystkim. Opał, olej spożywczy, nafta. Mój sąsiad więcej pije od tego auta;p
za takie pieniądze(na rynku wtórnym) ciężko znaleść tak wierne auto.
Żadnych drobnostek niema. raz nawiew ciepłego powietrza się nie domykał, ale śrubokręt i godzinka czasu starczyło(linka się poluzowała)
W zawieszeniu ciągle coś do wymiany. Dwa razy problemy z rozrusznikiem. Raz nie odbił, Kręcił cały czas i się spalił(nie pożyczać nikomu auta).Drugi raz coś tam.Jeszcze sterownik od świec żarowych zepsuł się. Ogólnie jak bym miał lepszy dojazd do domu(mieszkałem na strasznym zadupiu) Jeszcze należy napisać o korozji.NIEMA żadnej! Jeśli samochód niema przeszłości po wypadkowej nie zardzewieje nigdy. Przejechał mi się kiedyś autobus po boku. blacha pogięta,a lakier nie ruszony, ani jednego odprysku.Oczywiście nie rdzewiało nic.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 64KM 47kW [l/100km]

3,8