Ocena kierowcy - Peugeot 205 II Hatchback

indukt@wp.pl, 14 lat temu
Rok produkcji 1989
Peugeot 205 II Hatchback 1.4 60KM 44kW 1987-1989 - Oceń swoje auto
Karoseria : 21 lat i brak rdzy, progi jak by z salonu wyjechał.
Jestem zadowolony z Auta. Zadbany egzemplarz jeszcze długo podziała, karoseria w ocynku daje rade, mój ma 21lat i gdyby nie ofermy na parkingach które obiły mi lakier to nawet małej rdzy by nie było a ta co powstała to od tamtego auta :)
Dałem 4 bo silniczek pracuje dobrze, jest dość elastyczny jak na 1.4 60KM, nie muszę zmieniać ciągle biegów, jak trzeba to przyspiesza, F1 to nie jest, ale do przemieszczania się wystarcza. Silnik palił na benzynie nawet przy -18 bez problemu, akumulator już gorzej;p na gazie ( gaz od wiosny )odpala jeszcze lepiej, wystarczy tylko cyknąć i silnik chodzi...gaśnie tylko jak gaz się kończy.
Mogła by być trochę dłuższa, bo 110km/h i silnik już wysoko kreci. (110km/licznikowe bo zawyża, gps pokazuje wtedy około 95km/h. Nie wiem czy to wina zużycia, ale czasem ciężko wchodzi 1-wszy bieg i często na zgrzycie wsteczny, reszta bez problemu.
Prowadzi się dobrze, ale wąskie opony nie dają poczucia pewności przyczepności, kierownica kreci się lekko mimo braku wspomagania, nawet na parkingu można jedna ręką kręcić, w seicento dla porównania kreci się jak w Jelczu.
Bardzo dobra, małe auto, duże szyby, dał bym 5 ale lusterka mogły by być ciut większe.
Deska rozdzielcza przejrzysta i czytelna ( prawie nic nie ma na niej po za ogrzewaniem:P) Siedzenia wygodne, ale na krótki dystans, na trasy za miękkie i bolą plecy przy dłuższej drodze. Czasem coś puknie, coś zatrzeszczy zwłaszcza zimą ale to wina twardego plastiku i 21 lat na karku:) można wybaczyć.
W miarę szybko się nagrzewa, brak środkowego nawiewu(w uboższych modelach) czasem daje się we znaki.
Mam 185cm wzrostu i nie narzekam, Fotel mógł bym jeszcze o 2-3cm dalej przesunąć. Pasażerowie też nie narzekali nigdy, nie przesuwam fotela do przodu a pasażer i tak ma wolną przestrzeń miedzy kolanem a przednim fotelem.
Auto z racji bycia małym i prostym, nie posiada za dużo mat wygłuszających, powżej 100km/h słychać silnik i wiatr, sprawne zawieszenie nie pracuje głośno ale mogło by być ciut ciszej. Ale za 1200zł nie wymagam za wiele.
Tu się robi słabo...ale chyba tylko mój egzemplarz tak źle wypada na tle reszty, na mieście pali ponad 12 w lato i ponad 15 w zimę. Założyłem gaz I generacji bez podłączenia pod sondę i pali 12,5 l gazu. cykl mieszany 7L Myślę że Pali tak dużo bo dysze i pewnie cały silnik ma już swoje najlepsze lata za sobą, w przebieg na liczniku 124tyś Km nie wierzę, Karoseria wygląda na tyle ale silnik chyba był zmieniany, sądząc po napisie 89\' kolektorem na pokrywie zaw. ;]
Leje i jeżdżę (drogo ale jeżdże) za 1200zł uważam że stosunek jakoś/cena w porządku
Dobrze się sprawuje, lecz z niedbałości porzedniego użytkownika do wymiany przegub (cała pół oś)i przednie tarcze, elektronika i mechaniczne części trzymają się.
Jak go kupiłem, do wymiany tłumik(a raczej jego brak) i sprzęgło, a tak to śmiga(przegub i tarcze w swoim czasie)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 60KM 44kW [l/100km]

10,3