Ocena kierowcy - Peugeot 2008 II SUV

Rok produkcji 2022
Peugeot 2008 II SUV 1.5 BlueHDi 130KM 96kW 2019-2023 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Układ elektryczny
wystawiam ocenę po prawie 2ch latach użytkowania i po przejechaniu ponad 30 tys.km. Humory ma tylna kamera, raz się włącza, raz nie - szczególnie na zimno,, ze 3 razy zawiesił mi się komputer pokładowy, aplikacja w telefonie gubi auto lub na odwrót, generalnie problemy z elektroniką, ale to francuz... i po 2ch latach użytkowania stwierdzam że jednak dla mnie za miękki, jakby coraz bardziej miękki, choć po równym na autostradzie bajka - płynie i o dziwo jest cicho - naprawdę, fotele wygodne, spalanie w normie, oczywiście im szybciej tym więcej idzie ON, ale te zakręty i dziury w mieście... - masakra, jednak więcej nie kupię, gdyby był jakieś chociaż 20% twardszy bo naprawdę ma dużo zalet i jest bardzo ładny... Spalanie bardzo przyzwoite, ja mam w większości do miasta ale na dłuższych dystansach - codziennie do pracy 20km w jedną stronę i jest ok. Miejsca wewnątrz i bagażnik naprawdę sporo. I do tego dużo osób się ogląda, bo wpada w oko... Główne 3 wady: WIDOCZNOŚĆ MIĘKKOŚĆ ELEKTRONIKA Główne 3 zalety: SPALANIE i PRZYSPIESZANIE CISZA PRZESTRZEŃ
cichy, płynnie przyspiesza, całkiem żwawy, start spod świateł to przyjemność, ale oczywiście jak już się rozgrzał, 3 tryby jazdy (eco, normal, sport) z wyczuwalną różnicą pod pedałem gazu
bardzo płynna, niewyczuwalna, wygodna w użytkowaniu, 8 biegów, nie trzeba wrzucać na stop, gasisz auto i idziesz - uważam że to największa zaleta tego auta
dosyć zwinny i czuły, fantastyczna mała kierownica, parkuje się dość łatwo Dla mnie świetne i zmienialne (różne dane i kolory) elektroniczne zegary
podatna na obicia i ryski, i mam wrażenie że producent słabo spasował klapy bagażnika i maskę, bagażnik mam lekko krzywy i gdyby nie regulacja odbojnikami... maska dla odmiany jakby odstawała, jakby nie była zamknięta a jest, i przy prędkości autostradowej jakby ją podrywało o kilka mm. Czarne elementy (czarne piano) mega łatwo porysować, nawet plastikową końcówką
dla mnie tragedia, szczególnie że się przesiadłam z Suzuki Vitara. z przodu boczne słupki skutecznie zasłaniają pieszych, nie jeździłam takim autem z tak złą widocznością... do tyłu pomaga kamera, bo przy lusterkach wiadomo że kicha, ale jeszcze cofanie... w nocy jak się wrzuca wsteczny to białe światło powinno coś oświetlać, tutaj wsteczny jest wysoko, nad kamerą , oświetla słabiutko na wysokości 1,5m światłem rozproszonym, na dole nie widać, jak ktoś by leżał to na 100% przejadę
jak pada deszcze to z maski krople się odbijają i walą w szybę, dziwne uczucie. i te wkurzające nieodchylające się normalnie przednie wycieraczki w peugeotach, w zimie przy drapaniu tragedia i to mocno wkurza
klima działa, wentylacja też, mam niby podgrzewaną przednią szybę, ale to z naciskiem na "NIBY", bo to jeden boczny pasek 5 cm z lewej strony szyby od kierowcy, nie jak w fordach cała szyba...
dużo przestrzeni, z tyłu chyba rekord, ale też dobry rozstaw osi, bagażnik ok, średnio wygodny podłokietnik, bo albo on, albo miejsce na kubek ale...
naprawdę dobrze, miasto, trasa i to diesel, duży plus
przeglądy dość tanie, jednak krótka gwarancja - 2 lata! można odpłatnie przedłużyć.
przyzwoity, a spalanie naprawdę akceptowalne, szczególnie w mieście i chyba do tego był przeznaczony UWAGA proszę pamietać że diesel ma zbiornik ADBLUE - to też trzeba wlewać i liczyć się kosztami. ja dolewam 10l co ok 8 tys km
elektronika w każdym wydaniu...
po 30 tys. brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 BlueHDi 130KM 96kW [l/100km]