Ocena kierowcy - Opel Meriva II Mikrovan

Rok produkcji 2010
Opel Meriva II Mikrovan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo przyjemne
Inne : Sparciały wężyk ale po naprawie jest super
Auto kupiłem z przebiegiem 32000. Szukałem średniej klasy diesla jako 3-ci samochód głownie do jazdy za granicą (80%) mojego przebiegu do trasy. Najdłuższą na raz jaką bez przeszkód pokonało auto to 2300km o dziwo Opel nas nie zmęczył i nie znudził a spędziliśmy w nim prawie 24H (z przystankami). Fajnie w trasie pożera kilometry nie męczy się w trasie. Jak na kogoś kto wozi dupę (teoretycznie) lepszymi autami jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Rolls-Roycem dla ubogich (takie opisy znalazłem). Coś czuję że to auto zostanie ze mną do końca swojego żywotu. Naprawdę polecam tego dzielnego i niedocenianego minivana. (jest to mój drugi Opel w karierze i żaden mnie nigdy nie zawiódł)
Po Podniesieniu mocy do130km jest zadowalający przy całkiem korzystny stosunek spalania do pożeranych kilometrów
Stara generacja ale sprawdzona, jak ze wszystkim dbamy o oleje to i skrzynia nie ma problemów
Stara szkoła sam auto prowadzę a nie auto mnie, jak na tego typu auto wszystko się zgadza
Nic się nie dzieje
Wprost fenomenalna - auta używam głównie za granicą (Italia) a tam się jeździ na żyletki. Jak dla mnie rewelacja
Wszystko jest tak jak powinno
Jest poprawnie
4 osoby i naprawdę sporo bagażu i dalej jest komfort. Wszystkie rozwiązania są co najmniej sprytne i użyteczne
Mógłby być troszkę cichszy ale planuję go wyciszyć po swojemu
W porównaniu do innych aut które posiadam to jest po prostu tanio (inni niemieccy producenci)
Jest - Super
Wężyk klimatyzacji sparciał wymiana wszystkich wężyków, czyszczenie klimatyzacji, napełnianie + wymiany eksploatacyjne wraz z klockami i tarczami przód tył, wymiana wszystkich filtrów i bóg wie co jeszcze 2498,- dodam tylko że wszystkie materiały były ORYGINALNE (robione w 2023)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW [l/100km]

5,7