Ocena kierowcy - Opel Astra J GTC

arbuz82, 8 lat temu
Silnik 1.6 SIDI Turbo ECOTEC 170KM 125kW
Rok produkcji 2014
Opel Astra J GTC 1.6 SIDI Turbo ECOTEC 170KM 125kW 2013-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Pięknie pomrukuje, jak na 1.6 i stosunkowo niedużo zużywa paliwka.
Wizualnie mnie bardzo przypadł do gustu. Sylwetka zgrabna i drapieżna. Pięknie wygląda zarówno przed domem jak na parkingu przed blokiem.
Wszystko w najlepszym porządku, pod stała opieką wyznaczona przez producenta.
1 krótka, na reszcie biegów można i dynamicznie przyspieszać, jak i leniwie wleć się przed siebie. Bardzo elastyczna, nie ma potrzeb częstych redukcji. Sama przyjemność.
W zakrętach bardzo pewna, szerokie opony zapewniają dobre trzymanie. Zawieszenie twardawe, więc słychać pokonywane poprzeczne pęknięcia. Duże opony też robią swoje (najmniejszy rozmiar to 18). Mimo to warto.
Wszystko dobrze widzę, może rzeczywiście należy sie troche przyzwyczaić, ale to tyczy się każdego nowo posiadanego samochodu.
Rozmieszczenie przycisków i innych niezbędników kierowcy tam gdzie oczekiwałem. Tak trzymać.
Szybko nagrzewa się, jak też zdmuchuje parę z szyb. Klimatyzacja działa jak należy.
Nic dodać, nic ująć.
Jak wspomniałem wyżej, mogłoby być lepsze. Opony też wtedy pewnie byłyby mniejsze:).
Spalanie możliwe, choć to już dość mocny silnik, więc cudów nie oczekiwałem, bardziej przyjemności.
Cena początkowa jak na dzisiejsze czasy przystało, choc dla stałego klienta Opla, adekwatne rabaty. Jakość/cena w tym przypadku godna uwagi.
Żadnej.
Żadnej.