Ocena kierowcy - Opel Astra H Sedan

geo.info@neostrada.pl, 14 lat temu
Silnik 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Rok produkcji 2008
Opel Astra H Sedan 1.6 ECOTEC 115KM 85kW 2007-2013 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce dobre, bardzo skuteczne.
Autko rozczarowuje, jak pisałem wcześniej lepiej wygląda niż jeździ. Ale chyba się już przyzwyczaiłem. Plusy to bagażnik, klima elektroniczna, wygląd zewnętrzny, dobre wykończenie detali. Minusy - słaby silnik, przeciętna skrzynia, brak schowków i to nieszczęsne otwieranie klapy bagażnika.
To mój drugi komentarz pierwszy był po trzech tysiącach kilometrów. Silnik nieco się \"ułożył\" albo ja się do niego przyzwyczaiłem. Przede wszystkim zbyt krótka jedynka i dwójka, Brakuje dynamiki w dolnej strefie obrotów. Na trójce da się już pociągnąć. Żeby sprawnie się poruszać należy traktować pedał gazu płynnie ale nie gwałtownie, bo inaczej jest \"dziura\" (niebezpieczne zwłaszcza na dwójce - można zostać na skrzyżowaniu.
Niestety nadal haczy. Wrzucanie biegów tylko z dużym wyczuciem - w miarę eksploatacji doszedłem do wprawy. Przy wrzucaniu wstecznego, mimo krótkiej przerwy pojawia się zgrzyt.
Zawieszenie twarde ale bezpieczne. Samochód trzyma się dobrze drogi. Poprzeczne nierówności lepiej pokonywać wolniej - będzie to korzystne dla kręgosłupa kierowcy i pasażerów
Do przodu i na boki dobra. Do tyłu znacznie gorzej. Powtarzam za pierwszym komentarzem: czujnik parkowania z tyłu powinien być w standardzie.
Do wszystkich przycisków już się przyzwyczaiłem dla tego ograniczę się tylko do jednego, co nazwałem porażką w pierwszym komentarzu, tj. otwieranie klapy bagaznika - to jest porażka do kwadratu; teraz to już nawet w ogóle nie można klapy otworzyć, trzeba zsynchronizować nacisk pilota i podźwignięcie klapy ręką, inaczej dalej zamknięta. Nie pomaga przycisk ze środka - kilkakrotne stuknięcie zamka i nic lub otworzy się ale nie można jej zamknąć. Oczywiście w serwisie nie są w stanie nic poradzić. Ponadto brak schowków, ale to już drobiazg.
Nie mam uwag, klima działa dobrze, skuteczny jest szybki nawiew na szyby.
Jak w pierwszym komentarzu - przód do przyjęcia, tył b. dobrze.
Do wytrzymania chociaż mogłoby być lepiej.
Średnie zużycie wg komputera z całych 20000 km to 7,5 l/100km, przy uzyskanej średniej prędkości z całego okresu eksploatacji 50 km/100 km (jazda mieszana). Średnia z trasy 6,8-7,3 l/100km (droga krajowa ze średnimi prędkościami do 110 km/h i autostrada 125-140 km/h, miasto 8,3-8,5 l/100 km. Danych producenta nie da się osiągnąć.
Gdyby trzeba było zapłacić pełną cenę wyjściową plus pakiet enjoy super plus to niewarte swej ceny. Sprytny zabieg z dużym upustem kruszy serce i auto znajduje nabywcę.
Wspominałem o klapie bagażnika. W serwisie tłumaczyłem w czym rzecz - powiedzieli że odczyty elektroniczne nic nie wykazały. Żeby się czymś wykazać przesmarowali mi zamek !!!!
Na szczęście jak dotąd bez poważnych usterek. Odpukać!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 ECOTEC 115KM 85kW [l/100km]

7,6