Ocena kierowcy - Opel Astra G Kombi

Zbyszek, 13 lat temu
Silnik 1.7 CDTI 80KM 59kW
Rok produkcji 2004
Opel Astra G Kombi 1.7 CDTI 80KM 59kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Dobry samochód rodzinny. Oszczędny, dynamiczny (moment obrotowy 170NM wystarczający do bezstresowego wyprzedzania) pojemny w wersji kombi. Duża dostępność części zamiennych (ale raczej się nie psuje). Dobry silnik (niewysilony, zaprojektowany w Japonii, bez dwumasy i DPF). Samochód przejechał Bałkany bez najmniejszej usterki (ponad 3000 km w 2 tygodnie).
Jak na diesel'a cichy, dużo cichszy niż TDI VAG'a. Ciągnie już od 1800 obrotów.
Czasem 1 i 2 troche haczą, czasem też wsteczny.
Trzyma się drogi jak Subaru, tu jest rewelacyjnie. Jedzie tam gdzie ty chcesz. Zawieszenie trochę twarde, ale za to jest bezpiecznie. Gdyby miał S-AWD byłby dla mnie idealnym samochodem. Hamulce bardzo skuteczne, błyskawicznie reagują.
Bez zastrzeżeń.
Tak jak w japończyku, wszystko tam gdzie mówi intuicja.
W zimie trochę długo się grzeje. Klimatronik wspaniała sprawa.
Kierowca i pasażer przyzwoicie, fotele dobre na długie trasy. Z tyłu dla mnie już gorzej (185 cm), ale junior ma wygodnie.
Cicho.
Miasto do 6L/100km przy włączonej klimie, trasa to ok. 4,3. Na autostradzie do 130km/h też ok. 6L, powyżej tej prędkości więcej, ale nie liczyłem.
Kupiłem używany w 2008, cena 29500 rozsądna jak za kombi z 2004. Wyposażenie: klimatronik, 10 poduszek, oryginalne radio CD ze sterowaniem w kierwonicy, skórzana kierownica, ładne alufelgi.
Przepalające się żarówki H7 (2 razy do roku). Awaria przełącznika kierunkowskazów - naprawiłem sam.
Awaria alternatora: poprzedni właściciel wstawił chińską podróbkę, ja po awarii (2008) wymieniłem na oryginalny Hitachi (używka) - do tej pory bezproblemowo. Huczące łożysko w przednim kole (wymiana): efekt wjechania w czeskie dziury. Padły szczotki od rozrusznika.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDTI 80KM 59kW [l/100km]

5,4