Ocena kierowcy - Opel Astra G Kombi

Zulu-Gula, 14 lat temu
Silnik 1.7 CDTI 80KM 59kW
Rok produkcji 2008
Opel Astra G Kombi 1.7 CDTI 80KM 59kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Sam nie wiem. Najgorsze nie jest. Ale przeciętne we wszystkich kategoriach.
Auto służbowe. Codziennie około 65 km w pięciu chłopa o wadze od 75 do 105. Wcześniej służbówkę mieliśmy Astrę II 1.6 Paliło jak smok, zawieszenie się posypało, hamulce również. Też trzeszczało. Dostaliśmy kombi 1.7D I chłopaki byli zadowoleni. Ja mniej. Na bieżaco wychwytywałem kolejne trzaski tworzyw. W zasadzie lepsze i przytulniejsze wrażenie robi Astra I kumpla. Zanim kupisz ten model przejedź się i wychwytuj wszelkie trzaski. Świadczą one albo usterkach albo Oplowskiej jakości montażu i samych materiałów. Inny kumpel sprowadził sobie Astrę II z tym samym silnikiem w wersji 3d z pełnym wyposażeniem. To juz zupełnie inne auto. Wniosek? Na zachód Opel wystawia lepszej jakości auta, a na polski...
Silnik dosyc mocny. Codziennie autko zabierało kilkaset kg pasażerów i dawało radę. Czy oszczędny? To zależy ile zjedli. Dośc elastyczny. Raczej cichy
Miła w obsłudze. Nie było z nią problemów, ale ze sprzęgłem i owszem. Harmonijnie współpracowała z silnikiem.
Na początku wszystko było ok, ale już po kilku tygodniach zaczęliśmy wyczuwac dobijanie tyłu na wybojach a samo zawieszenie straciło na komforcie, ale to moja subiektywna opinia. Prowadziło się raczej neutralnie. Dużo zależało od nawierzchni i opon.
We dwójkę niezła (kombi). W piątkę gorzej. Trzeba pamiętac o tym, że kombi jest dłuższe od wersji 5d.
Wersja z klimą i elektryką. Wszystko pod ręką. Ciemno i bez polotu. Smutno.
Zimą było gorąco! Latem chłodno bo z klimą. Na max obrotach wentylator był już głośny.
Dla czterech chłopa REWELACJA, a dla pięciu MASAKRA. Na krótkich odcinkach oczywiście da się w piątkę, ale na długich trasach to by była katorga!
Początkowo było wręcz luksusowo, a potem...zaczęło trzeszczec, zawieszenie hałasowało na wybojach. Tu byłem zawiedziony bo Astra I kumpla była cichsza...
Diesel 1.7 zrywny i nawet ekonomiczny, ale bez rewelacji
Kupione nowe w salonie. Nigdy bym nie dał takiej kasy za nowe auto i to takiej jakości. Chyba, że za używkę z zachodu...
Coś z tyłu zaczęło trzeszczec i buczec.....w ASO nie wiedzieli co to! Kilka żarówek i tyle.
Sprzęgło się ślizgało, ale tu o dziwo w ASO szybko dali radę (w ramach gwarancji ale płatnie!. Delikatny lakier. Szybko matowieje (efekt automatycznych myjni).

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDTI 80KM 59kW [l/100km]

Opel Astra G Kombi