Ocena kierowcy - Opel Astra G Kombi

Silnik 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW
Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Astra G Kombi 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dobre przyśpieszenie jak na 90 KM i ok 1400 kg wagi do uciągnięcia. Przy 4 osobach z bagażami i rowerami na dachu - lekko mułowaty ale na wakacje nie jeździ się codziennie.
Samochód kupiłem fabrycznie nowy w 11/2008 r. za ok 43 000 PLN, po ponad 5,5 roku eksploatacji mogę powiedzieć - ASTRA to był strzał w dziesiątkę! Samochód serwisowany 1 raz w roku, przegląd ok 600 zł. Praktycznie bezawaryjny samochód, jedynie paliły się żarówki i mały problem z instalacją gazową po przejechaniu 80 tys. na gazie - koszt naprawy 600 zł. Teraz kupiłem nową Astrę IV - 1,4 turbo 140 KM - zobaczymy czy też będzie tak cudownie (bezawaryjnie i tanio)
Silnik bardzo dynamiczny i oszczędny. Brak awarii, lekkie zużycie oleju ale nie uciążliwe.
Bardzo precyzyjne prowadzenie, idealny samochód na polskie dziury, radzi sobie nieźle.
Bardzo dobra widoczność, jak dla mnie idealnie
Wszystko pod ręką, bardzo fajne schowki, super.
Dosyć miejsca dla 4 osób + bagaże.
Pokrywa silnika bez wygłuszenia ale praca silnika przyjemna - do 120 km naprawdę super.
Najlepszy samochód jaki miałem, 600 zł / rak przeglądy + normalne wymiany tarcze/klocki i inne taki drobiazgi
10 na 10 możliwych
Paliły się żarówki non stop, na postojowych włożyli 24V a H7 średnio co 2-3 miesiące do wymiany. To w zasadzie największy problem z tym samochodem ;=)
Brak poważnych usterek. Nigdy nie stanąłem na drodze.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW [l/100km]

8,3