Ocena kierowcy - Mini Coupe

anikiel, 8 lat temu
Rok produkcji 2015
Mini Coupe 1.6 122KM 90kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : świetnie trzyma się drogi. Poza tym ma bardzo duży promień skrętu (parkowanie !)
Piękna klasyczna linia, niezawodny, świetnie się prowadzi i parkuje
w mojej wersji jest silnik BMW. Wydaje mi się że niezniszczalny. Nie bierze oleju. Przez rok tylko sprawdzam...
Chodzi ciężko. Trudno zmieniać biegi bez szarpnięcia...
Idealnie trzyma się drogi. Może dlatego, że posiada nisko środek ciężkości. Poza tym bardzo zwrotny. Napęd na przód. Bajka. (Moja wersja ma jeszcze czujniki parkowania dla blondynek)
Niska szyba i w związku z tym nie można blisko podjeżdzać pod światła, bo tych zawieszonych wysoko po prostu nie zobaczymy. Z boków widoczność b.dobra.
Siedzenia lotnicze. Multifunkcyjna kierownica. Wszystko w zasięgu ręki. Podłokietnik. Podświetlenia diodowe. Nie chce się wychodzić.. Poza tym mało pali i ma (jak dla mnie) ogromny zbiornik.
Bardzo szybko jest w samochodzie wskazana temperatura. Klima super. Dodatkowo mam taki przycisk szybkiego nagrzewania samochodu, z którego korzystam zimą i są fotele podgrzewane.
Mężczyzna 190cm po max odsunięciu fotela, mógłby bez problemu prowadzić. Ogólnie jest bardzo wygodnie dla 2 osób.
Dla mnie samochód się sprawdził. Idealny dla 1-2 osób. Na szybkie zakupy lub nawet dłuższy wyjazd dla niewielkiej liczby osób.
Jest po prostu drogi. Chociaż może dodatki które wybrałam nie są najtańsze :)
po zakupie używanego, wykryłam kilka niegroźnych usterek wynikających z nieumiejętnego użytkowania. Dla mnie niezawodny. wsiadam i jadę
brak usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 122KM 90kW [l/100km]