Ocena kierowcy - Mercedes Viano Van

Rafał Z, 6 lat temu
Silnik 3.0 CDI 204KM 150kW
Rok produkcji 2007
Mercedes Viano Van 3.0 CDI 204KM 150kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Do tej pory jeżdziłem trzema VW T4 i jedną T5 2,5 TDi i powiem szczerze VW to samochód roboczy a Viano to wygoda i komfort . Rewelacyjne siedzenia z możliwością przesuwania i regulacją kąta pochylenia dla wszystkich pasażerów a nie jak w VW tylko kierowca i pasażer z przodu. Na długie podróże i do codziennej pracy moim zdaniem Viano jest bezkonkurencyjne. A jak komuś się wydaje że kupi Forda i w Warszawie będzie mu palił 6,5 - 7,0 litrów to ma nierówno pod sufitem . Przy automatycznej skrzyni biegów trzeba się liczyć ze spalaniem wyższym o 1,0-1,5 l /100km niż w manualu. Spalanie w Viano można obniżyć podnosząc moc silnika w rozsądny sposób. Wzr5asta moment obrotowy a skrzynia biegów pracuje płynniej i w trochę innych zakresach obrotów przełączają się biegi. Polecam to auto nawet z duzym przebiegiem mój ma około 750 tys km a jakiś cwaniak go skręcił lub wymienił zegary . Osobiście widziałem auta z tymi silnikami które miały ponad 1 250 000 kmi chodziły jak zegarki podstawa to serwis co 10 -15 tys km w sprawdzonym warsztacie i nie ma co się martwić o przebieg . Choc mam go niedługi okres czasu to i tak mogę powiedzieć że był to dobry zakup.
Rewelacja . Po perypetiach z 2,5 TDI VW mam silnik który ma moc i daje duzo przyjemności z jazdy . Vw to był grzechotnik a Mercedes V6 jest cichy i miły dla ucha pracuje równo .
Brak zastrzeżeń
Brak zastrzeżeń
Super
Niestety nie mam klimy z tyłu i to może być kłopotliwe ale moge zawsze dołożyć już takie rzeczy robiłem w innych autach i to bez problemu .Czy bedzie trzeba się okaże po wakacjach.
Dużo ciszej niz w VW T 5 właściwie nie ma co porównywać .
na razie 5
Brak