Ocena kierowcy - Mercedes Klasa S W220 Sedan

Alan, 6 lat temu
Silnik 3.2 (320 CDI) 204KM 150kW
Rok produkcji 2004
Mercedes Klasa S W220 Sedan 3.2 (320 CDI) 204KM 150kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Chodzi bardzo cicho ale z pomrukiem tego "większego" silnika. Mocy wystarcza na wyprzedzenie każdego na autostradzie.
Inne
Auto wykonane perfekcyjnie. Posiada wszystko co jest potrzebne + parę dodatkowych elementów wyposażenia. Po około roku użytkowania auto absolutnie nigdy mnie nie zawiodło. Komfort podróżowania jest wzorowy. Moc silnika jest zupełnie wystarczająca aby wyprzedzić większość aut na autostradzie. Jedynym minusem jakim znalazłem przez czas jeżdżenia samochodem (co też nie koniecznie - zależy od grubości portfela) są pieniądze zostawione u mechanika. Wymiana oraz same oleje w silniku czy skrzyni potrafią być naprawdę kosztowne.
Silnik pracuję równo, cichutko. Sprawia się wrażenie, że samochodem się płynie a nie jedzie.
Nie ma absolutnie żadnych szarpnięć - co z kolei patrząc na cenę oraz klasę auta nie powinno dziwić.
Na początku jazda autem sprawiała wrażenie jakby się jechało ogromnym statkiem, ale w miarę upływu czasu można było się przyzwyczaić do jego rozmiarów.
Nie miałem absolutnie żadnych problemów z korozją ale może to kwestia świetnie utrzymanego egzemplarza.
Widoczność jest dobra ale nie wzorowa, mam wrażenie, że przez tylną szybę mogłoby się widzieć więcej.
Jedna z lepszych zalet w tym aucie. Taka powinna być w każdym samochodzie.
Siedzenia wentylowane i ogrzewane nie sprawiały mi problemu. Bardzo szybko się nagrzewały i tak samo szybko wietrzyły. Do ogólnego wentylowania i ogrzewania nie miałbym żadnych zastrzeżeń.
W pojeździe jest tyle miejsca w środku, że można się bawić w "berka". Co z kolei na ogromne rozmiary auta nie powinno dziwić.
Poprawne, nawet dobre ale przy większych dziurach czy dłuższych tralinkach słychać dosyć dużo.
Wymiana każdej "pierdoły" kosztuje dużo. Wymiana olei czy filtrów również.
Za taką cenę trudno znaleźć coś porównywalnego do "eSki". Więc 4/5 to dobra ocena.
Wymiana olei, filtrów czy rzadko się psującego ale jednak jakiegoś przycisku w elektryce są kosztowne.
W ciągu swojej blisko półtorarocznej przygody z autem nie zdarzyła mi się żadna więc zostawiam tę rubrykę bez konkretnego komentarza. - Ale to dobrze.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.2 (320 CDI) 204KM 150kW [l/100km]

11,3