Ocena kierowcy - Mercedes Klasa R Off-roader

Zibik, 3 miesiące temu
Silnik 3.0 CDI 224KM 165kW
Rok produkcji 2009
Mercedes Klasa R Off-roader 3.0 CDI 224KM 165kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Nie spodziewałem się, że to auto uda mi się w końcu sprzedać. Bardzo się tym zaskoczyłem pozytywnie.
Inne : W zasadzie to wszystko mi się psuło, od silnika i osprzętu zaczynając przez elektronikę sterowania foteli zarówno ręcznego jak i elektrycznego a na klamce bagażnika kończąc. Jedyne co w nim działało to popielnica , można z nerwów palić ile wlezie w tym aucie. Potrzebne są też duże schowki na pieniądze na wizyty u mechaników.
R klasa jak Ruina - w życiu nie miałem tak awaryjnego auta. Przez pół roku jak go miałem auto 4 mięsiące stało u mechaników. Omijać V6 Mercedesa szerokim łukiem. Przebieg 300 tyś i awarie osprzętu potrafiące doprowadzić do szału. Auto wogóle nie rekompensuje czasu i pieniędzy jakie trzeba w nie inwestować. Uciążliwe usterki, regulatora turbo, korozja hamulców,
Powolny, słabo się zbiera za to bardzo dużo pali
Przy ujemnych temperaturach zamula, słaba dynamika.
Precyzyjny, Łatwy wjazd na kanał
Bardzo dobra widoczność. Do warsztatu wjeżdżał bez problemu.
Bardzo wygodne uchwyty lewarkowe. Auto bardzo dużo czasu spędziło na podnośniku, dzieki wysokim kołom łatwo podłożyć lewarek
Dard
Słabo, po Mercedesie spodziewałem się czegoś lepszego
Auto zdecydowanie na bardzo dobrze zarabiających ludzi. Koszty serwisu powalają z nóg , wymiana rozrusznika wiąże się z koniecznością demontażu silnika. Większość normalnych czynności serwisowych będzie kosztowało 3 lub 4 razy tyle co w klasie średniej ( skoda superb ) Zdecydowanie odradzam , są inne tańsze w serwisowaniu V6-tki do zabawy to jest jeżdżący ( albo i nie ) problem
większość aut jest tania ale to też złomy na kółkach. ciekną z każdej strony , gubią olej, nie mają mocy.
Cieknące chłodniki oleju. Drogie w naprawie. Klapy wirowe , urawana dewastuje silnik

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 CDI 224KM 165kW [l/100km]

17,0