Ocena kierowcy - Mazda MPV II

giezet, 13 lat temu
Silnik 2.0 CRDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2003
Mazda MPV II 2.0 CRDi 136KM 100kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Przyjemność z jazdy i kultura pracy silnika pozwala wybaczyć wiele mankamentów, ale tych jest jednak za dużo.
Inne : układ ogrzewania i klimatyzacji (gniją przewody)
Mazda to fatalny wybór. Najgorsze auto jakim jeździłem w ostatnich latach. Auto gnije porównywalnie z Polonezem. Oglądałem kilka modeli MPV i \"6\" z roczników 2002-2004 i wszystkie były skorodowane. Moja najmniej (zrobiono w Niemczech konserwację podwozia i drzwi), więc ją kupiłem. W okresie pół roku zgniły przewody od klimy i ogrzewania części tylnej samochodu. Koszt naprawy - lepiej nie mówić. Lakier odłazi płatami poniżej listew bocznych. To samo podwozie. Do tego wydmuchana uszczelka pod głowicą. Szkoda gadać. Poczytajcie na forum mazdy, wszystkie usterki w moim aucie się sprawdziły.
Silnik dynamiczny, ale pije dość dużo. Cóż, prawie 1800 kg. Bierze też olej i to niemało ok. 0,7 l. na tysiąc. Kupiłem używaną, więc może poprzednik ją przegrzał. Przejdę pewnie na minerał, bo syntetyk mnie zrujnuje.
bez zarzutów. Wszystkie biegi wchodzą płynnie.
To najmocniejsza strona madzi. Świetnie na zakrętach, nawet przy większych prędkościach. Nie buja jak w innych vanach.
Bardzo dobrze.
Może być
Słaby nadmuch na przód mimo wymiany filtrów. Bardzo poważne usterki ogrzewania i klimy.
Doskonale w każdym rzędzie foteli.
Jak na silnik wysokoprężny jest naprawdę cichy. Troszkę głośny na małych obrotach, ale wyżej jest już dobrze.
Paliwo i olejożerny. Do tego poważne usterki. W serwisie bym popłynął grubą kasę. Do tego gnije.
Wszystko napisałem powyżej. Jak ktoś szuka kosztów, to polecam. Co miesiąc, może dwa nowa usterka.
drobnych usterek brak, ale grube jedna za drugą.
KAROSERIA JEST FATALNA. GNIJE JAK NASZE POCZCIWE POLONEZY I MALUCHY. TO SAMO PODWOZIE. GNIJĄ TEŻ ELEMENTY ZNAJDUJĄCE SIĘ POD AUTEM - UKŁAD WYDECHOWY, PODŁOGA, KLIMA, OGRZEWANIE.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRDi 136KM 100kW [l/100km]

8,3