Ocena kierowcy - Lexus RX V

Krzysztof, 4 miesiące temu
Silnik 2.4 500h 371KM 273kW
Rok produkcji 2023
Lexus RX V 2.4 500h 371KM 273kW od 2022 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : spodziewałem się czegoś bardzo dobrego,, a okazało się, że jest jeszcze lepiej
niby wszystko jest super, ale trochę mankamentów już się przydarzyło
skrzynia wyje przy zimnym silniku,, mogłaby nie wyć w tej klasie
super ułożona
super,, kompletnie zaskakuje łatwością prowadzenia
wygodna,, może niepokoi mnie lakierowanie plastikowych osłon od dołu drzwi, są porysowane po pierwszym letnim sezonie
jest ok,, solidnie w każdą stronę,, czasem słupki lub zagłówki za szerokie i zasłaniają
dobry do pracy, dobry do wypoczynku
z niewiadomych powodów czasem się przełącza,, czy to ja dotykam ekranu niechcący przy innych czynnościach ,, sam nie wiem
bardzo dobra
takie 4,5 gwiazdki,, chciałbym czegoś więcej,, i to wycie na zimnym silniku...
od 10,5 do 17 litrów na 100, trzeba uważać jeśli ma się ciężką nogę, choć rezerwa jest podobno 10-15 l,, ale nie testowałem
Kupiłem w układzie flotowym i jestem zadowolony z tego, co otrzymałem w relacji cena/jakość
tu jest krucho trochę, jakby błędy młodości,,, przy zakupie nie wydali drugiego kluczyka, nawigacja wyświetla się czasem w dwu językach, w tym jeden (chyba) duński, ustawienia fotela kierowcy jakby same "migrują" w czasie użytkowania do innej pozycji, nawigacja potrafi się "zawiesić" lub pokazuje nieistniejącą drogę,,, przez ponad 7 miesięcy nie było upgrade'u softu,,, ostatnio "zamarzły" mi zamki przednich drzwi i musiałem wchodzić od tyłu samochodu,, (podobno wymienią klamki na zmodyfikowane, lepsze jakościowo) ,, źle są rozłożone przyciski na ekranie dotykowym i jest problem, żeby w nie trafić w czasie jazdy, a do tego lekkie dotknięcie palcem często nie przynosi efektu,, Aplikacja Lexus Link nie działa bardziej niezawodnie niż inne, "zwyczajne" aplikacje, przy czym serwis niezwykle sympatyczny, ludzie rozumieją problemy, martwią się i pomagają,, auto zastępcze zawsze jest,,
nie było i się nie spodziewam,, chyba, że te drzwi tam zakwalifikujemy, bo wsiadanie przez tylne drzwi na mrozie przy pełnym samochodzie to kłopot

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 500h 371KM 273kW [l/100km]

11,8