Ocena kierowcy - Land Rover Range Rover II

Silnik 2.5 D 136KM 100kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: 5 lat
Land Rover Range Rover II 2.5 D 136KM 100kW 1994-2001 - Oceń swoje auto
nie ma co ukrywać że samochód jest fajny ,pancerna rama sztywne mosty ake niestety zeby jeździc bez obaw trzeba poprawić fabrykę co nie zawsze kosztuje ogrom pieniędzy , konstrukcja niczym golf 2 generacji z dołożony komputerem na windowsie XP , da się zrobić wszystko w garażu
gruźlik od bmw po przeróbkach oddał ponad 200km , fabryczna wada chłodzenia każdego silnika m51 została usunieta , w terenie go męczyłem 5 lat i nie wybuchł , koniec końców i tak wsadziłem m57 i teraz dopiero jest to co powinno być , 230koni sprawia że kiosk w końcu jedzie i mało pali - przy 120 na trasie 10/100 , opony 33mt
jeszcze org manunal ale to nie jest rozwiązanie najwyższych lotów ,tylko w tym modelu skrzynia manualna ma zewnetrzne chłodzenie ... po małych modyfikacjach pasuje 6 biegowa skrzynia z bmw
do 136koni jest ok , 3 tylne mosty zmieliłem przy mocy silnika 200km , docelowo trzeba wsadzać tylne dyfry z wersji 4,6hse i jest ok , oba mosty mam przerobione tak
nie ma rudej pomimo 23lat i fabrycznej konserwacji
niczym kierowca ikarusa siedzący w ambonie mysliwskiej sie czuję każdego razu gdy wsiadam do p38
wszystko na swoim miejscu i pod ręką
miejsca jak w starze na pace , po wywaleniu foteli z tyłu nawet koszykarz może spać z wyprostowanymi nogami
bedzie tanio jak umiesz czytać ze zrozumieniem serwisówke , ogarniasz podstawowe narzędzia i jesteś dokładny w tym co robisz - mechanicy nie ogarniają p38 a przy tym jeszcze kasuja sporooo za każde pseudo naprawy więc jest mega drogo
jako baza pod przeróbki idealny samochód , w orginale srednio znośnie
kupując samochód za 4tyśzł po 17 latach w PL gdzie juz sam poprzedni właściciel miał go dosyć nie spodziewałem sie wiele :D ten samochód jedzie nawet jak na desce swieci cały zestaw kontrolek o usterkach nie ma mowy
ze zmielonym mostem 50 km na kołach do domu , skrzynia biegów która była zalana mixem oleju z glikolem a póxniej wodą bo silnik sie gotował nigdy nie wybuchła pomimo moich starań , poprawisz fabrykę - zapominasz o usterkach

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 D 136KM 100kW [l/100km]

10,7