Ocena kierowcy - Land Rover Range Rover II

~Rafał, 3 lata temu
Silnik 2.5 D 136KM 100kW
Rok produkcji 1997
Land Rover Range Rover II 2.5 D 136KM 100kW 1994-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Psuje się dosłownie wszystko.
Jeździłem jakiś czas takim range'm, samochód wygodny i przestronny i ładnie radzi sobie w terenie. Niestety jest bardzo awaryjny, a części do niego są trudno dostępne i bardzo drogie. Nie kupujcie absolutnie manual'a. Remont sprzęgła kosztował mnie tyle, że kupiłbym za to niemal 3 kompletne skrzynie automatyczne. Łapa sprzęgła w tym samochodzie to jakiś żart, jej konstrukcja praktycznie wymusza jej ukręcenie (zawsze pęka w tym samym miejscu a znalezienie używanej, która nie ma uszkodzenia w jednym konkretnym miejscu jest właściwie niemożliwe). Oczywista sprawa to dwumas. Kompresor zawieszenia oczywiście też wymieniałem (1500 zł za dunlopa). Kiedyś jak mi się zablokował (system bezpieczeństwa), to nawet spec z komputerem specjalny do rr, nie był w stanie mi go odblokować i zalecał wymianę ecu albo oddanie swojego do jakichś hackerów do odblokowanie. Na szczęście na rosyjskojęzycznej stronce, znalazłem domowy sposób, który zadziałał. W roli podsumowania, miałem kiedyś Lagunę II (tzw. królowa lawet), mniej więcej tyle samo czasu co RR i przy RR, Laguna to wspaniały i maksymalnie bezawaryjny samochód świata, mimo, że miałem najgorszy silnik 1,9DCI. never again.
$$$$$$$$$$$
psuje się właściwie wszystko, podnośnik szyb, kompresor zawieszenia, systemy bezpieczeństwa, sprzęgiełko wiskotyczne.
remont sprzęgła pochłonął niemal wartość samochodu

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 D 136KM 100kW [l/100km]

24,3