Ocena kierowcy - Łada Kalina Hatchback

Łada Kalina Hatchback 1.6i 81KM 60kW 2006-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Niezawodny silnik odpalający w każdych warunkach
Układ elektryczny : Układ sterowania elektrycznymi szybami
Układ elektryczny : Lampki kontrolne
Układ elektryczny : Dmuchawy się psują!
Świetne autko, małe zwinne wszędzie wjedzie, prezentuje się dobrze, wysokie zawieszenie przypomina trochę 4x4. Nigdy nie miałem z nim większych problemów a 2 tygodnie temu wpadło 300 000 km. Oczywiście samochodzik mam od nowości!
Silnik pracuje jak powinien, ani razu nie miałem sytuacji aby samochodzik nie odpalił, zawsze odpala i nigdy mi nie staną. Silnik słaby, duża pojemność a mała moc.
Skrzynia biegów chodzi dość topornie od nowości lubi się przyciąć, źle zaplanowany wsteczny na szczęście gdy wrzuci się wsteczny jest sygnał dźwiękowy.
Stuka, samochodzik trochę stuka na wertepach ale generalnie radzi sobie dobrze nawet w cięższym terenie, miałem nie raz sytuacje że wjechałem tam gdzie inni nie dali rady.
Widać wszystko co trzeba szyba jest dobrze ułożona, nie ma problemów z widocznością!
Ergonomia mogła by być lepsza. Zaleta to wycięcie dla pasażera przedniego przy schowku.
NIE MA KLIMATYZACJI! Długo szukałem samochodu bez klimatyzacji ponieważ nie jestem fanem tego wynalazku, nawiewy wystarczają a w zimie mamy podgrzewane fotele :)
Bardzo duża możliwość regulacji foteli przednich! Samochód można dopasować do własnych potrzeb! W brew pozorom w środku jest dość sporo miejsca, gorzej natomiast u pasażerów z tył :) ale to ich problem nie mój
Cichszy niż mój poprzedni samochód, aczkolwiek nie jest jakoś rewelacyjnie wyciszony. Jednak za taką cenę nie ma co liczyć na lepsze wyciszenie!
Koszty utrzymania? a co to? Części do Łady są prawie darmowe... Do tego prawie wcale się nie psuje więc wydatki na części są śmieszne, co do spalania to jest przeciętne.
Kupiłem ten samochód w Niemczech, gdy go kupowałem miał pół roku od pierwszej rejestracji i przebieg 12 000 km. Dałem za niego 23 000zł a samochód jeździ do dziś, nic się nie sypie a co roku jadę nim w góry i nad morze. Stosunek ceny do jakości jest po prostu idealny!
Drobne usterki lubią mu się przytrafić, pierwsza moja usterka to układ podnoszenia szyb, kolejną była awaria kontrolek na desce, potem padły elektryczne lusterka. A rok temu poszła dmuchawa.
Od 4 lat nie miałem ani jednej poważnej usterki. 290 000 km bez poważnej usterki to chyba dobry wynik...

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6i 81KM 60kW [l/100km]

6,3