Ocena kierowcy - Łada 110 110 Sedan

don.rogallo, 14 lat temu
Rok produkcji 1999
Łada 110 110 Sedan 1.5 77KM 57kW 1996-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Naprawdę dobrze trzyma się drogi, w zakrętach samochód jest bardzo przewidywalny, świetnie wybiera dziury.
Inne : SIŁOWNIKI SZYB!!!
Karoseria : rdza na progach i błotnikach
Silnik : przepływomierz
Gdyby łada 110 była staranniej wykończona i lepiej zabezpieczona antykorozyjnie, byłaby naprawdę bardzo dobrym samochodem. A tak Rosjanie zmarnowali naprawdę fajny silnik i zawieszenie w niedopracowanym nadwoziu.
Ten silnik to żywy dowód na to, że rosyjskie konie mechaniczne są żwawsze od innych. Pomimo, iż zgodnie z instrukcją jest ich zaledwie 71 i dołożyłem jeszcze instalację lpg, wyprzedzanie nie stanowi żadnego problemu. A po przełączeniu na benzynę jest już naprawdę bardzo dobrze. Odjąłem punkt za spalanie, które zimą w mieście potrafi skoczyć nawet do 13 litrów lpg.
Na początku biegi wchodziły gładko, od czasu wymiany sprzęgła zdarza się, że dwójka nie chce wejść - nie chciało mi się jednak oddawać samochodu do poprawki do warsztatu. Poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń.
Moim zdaniem idealny na polskie \"drogi\". Gdy zdarzało mi się jeździć golfem, na wybojach czasem dzwoniły mi zęby, citroen za to podpierał się w zakrętach lusterkami. Tutaj twardość zawieszeniaq jest bardzo dobrze dobrana. Minimalnie podsterowny w ostrych zakrętach, jednak potrafi bardzo dużo kerowcy wybaczyć. Brak wspomagania pozwala lepiej wyczuć samochód w zakrętach.
Żaden z samochodów, którymi jeździłem nie miał lepszej widoczności we wszystkie strony( Golf IV, Golf V Plus, Xsara Picasso, Corsa B)
Wszystkie przełączniki są na swoich miejscach, jednak jakość wykończenia pozostawia wiele do życzenia. Wnętrze trzeszczy, raz złamał mi się przełącznik zespolony kierunkowskazu ( naszczęście nowy kosztował tylko 26 zł) Bardzo ciekawym patentem jest kontrolka przepalenia się świateł pozyzyjnych i stopu.
ZImą nagrzewa się naprawdę szybko, za to w lato jest makabrycznie. Automatyczne utrzymywanie temperatury nie działa. Tak samo, jak podnośniki szyb tylnych.
Z przodu jest super, naprawdę wygodne fotele, w długich trasach nie czuć zmęczenia, lekkie zastrzeżenia do zagłówków. Z tyłu wygodnie jeżdżą osoby do 175 cm wzrostu. Kanapa ma podłokietnik za którym jest ukryta klapka do przewożenia długich przedmiotów (np. narty). Bagażnik jest całkiem pojemny.
Silnik jest wyciszony tak sobie, za to przy dużych prędkościach pozytywnie zaskakują małe szumy wiatru. Nawiew chodzi za głośno! W 2 i 3 pozycji zagłusza silnik i radio.
13 litrów lpg w mieście to za dużo i trochę za często się psuje. Robocizna w ASO łady nie jest droga, za to niektóre części już tak ( przepływomierz BOSCHA 700 zł!!! na szczęście są zamienniki za 200)
5 tys złotych za 9 letnie auto z niedużym przebiegiem to naprawdę dobra cena, nawet jak się weźmie pod uwagę te wszystkie denerwujące niedociągnięcia we wnętrzu.
Jak muchy padają podnośniki szyb - 180 zł sztuka. Nie działa czujnik temperatury wnętrza, czujniki otwarcia drzwi, niektóre kontrolki oszukują (poziomu płynu do spryskiwacza szyb, zużycia klocków chamulcowych). Czsem wentylator chłodnicy włącza się bez powodu. Takie nieistotne, ale wkurzające duperele.
Poszła pompa wodna -ok. 50 zł, przepływomierz, wytarła się koronka na kole zamachowym, były problemy z rozrusznikiem. Większość usterek nastąpiła na skutek zaniedbań poprzedniego właściciela. Beznadziejna blacharka.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 77KM 57kW [l/100km]

9,5