Ocena kierowcy - Kia Stinger Liftback

Silnik 3.3 T-GDi 366KM 269kW
Rok produkcji 2018
Kia Stinger Liftback 3.3 T-GDi 366KM 269kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Inne : na razie brak
5+ Za taką cenę nie kupisz nic co by mogło się zbliżyć do tego samochodu. Jeżeli jednak rozważasz zakup tzw. rozsądnego auta dla rodziny typu VAN czy SUV, choćby ze względu na bagażnik, to odpuść sobie te auto. To są dwa różne światy od samego asfaltu po koniec dachu. Jeżeli jednak chcesz naprawdę dobrze pojeździć, naprawdę komfortowo (zawieszenie jest rewelacyjne- nie twarde), nie sam, ale w większym składzie, nawet z dziećmi na pokładzie.... gorąco polecam. Za taką cenę nie kupisz nic godniejszego uwagi. Fanów mniejszej ilości adrenaliny, ale lubiących dobrze wykonane i fajnie wyglądające samochody serdecznie polecam wersję z dwulitrowym silnikiem benzynowym. Tam też jest radość, ale trochę bardziej okiełzana, a co baaardzo istotne, za kwotę niższą o jakieś 40.000 do 50.000 PLN od wersji 3,3 litra.
banan gwarantowany podczas całej podnóży, jeżeli tylko chcesz się śmiać. HAMULCE SUUUUUUUPER !!!!
jest ok. Choć czasami (rzadko mi się to zdarzyło ale jednak) wydaje się ciut ciut za wolna. Ma to miejsce szczególnie w sytuacjach, gdy uwierzysz w siebie i zaczną się próby jazdy autem jak motocyklem. :)
suuuuuper!!! HAMULCE SUUUUUUUPER !!!!
estetyka karoserii to rzecz gustu. U mnie ma gwiazdek 10 nie 5. Funkcjonalność 5. Mam 3 trasy powyżej 500 km z dziećmi i nikt się nie skarży. Bagażnik wprawdzie nie za duży, ale jak kupowałem nie był większy więc nie czuję się oszukany, wiedziałem na co się piszę.
w tylej szybie nie widać prawie nic, no dobra widać jak w T-35. No, ale się nie czepiam bo to konsekwencje takiej a nie innej sylwetki, która mi się baaaaardzo podoba.
wszystko na swoim miejscu. Baaaardzo mi się podobają rozwiązania ze sterowaniem wyświetlacza LCD. Prosta jest również obsługa panela centralnego i tych guziczków po lewej stronie kolumny kierownicy. Trochę słabsze jest starowanie tym co widzisz na wyświetlaczu na zegarach. Choć da się to obsłużyć, to jednak wymaga więcej uwagi niż do co się dzieje z obsługą panelu LCD. To jest jednak kosmetyka. Dlatego jest 5 gwiazdek.
jest i ciepło i zimno kiedy chcesz.
Przód meeega duży dla każdego do 2.10 m wzrostu (bez dachu panoramicznego. Dach ten obniża prześwit między fotelem a dachem o jakieś 5 cm.). Regulacja foteli w każdym zakresie całkowita. Z tyłu dzieci (10 i 14 lat) niezachwycone.
jak dla mnie auto za słabo wyciszone od strony kół. To nie znaczy, że źle! Jednak tam można było się bardzie przyłożyć. Nie mniej jednak do 140 km/h spokój. Od 200 km/h zaczynają się kłopoty komunikacyjne w kabinie.
serwis i normalna jazda w cenie mieszczącej się w granicach rozsądku i to baaaaardzo dobrze pojętego. Przy pałowaniu (170 - 200 km/h, a to jest tak naprawdę prędkość podróżna tym autem) w trasie około 12-14 litrów na 100 km. Co ciekawe. W Warcie bardzo dobre ubezpieczenie kozłowało mnie jedynie 4.000 zł za nowe auto. Nie była to oferta dealerska!!!!
bez jakiegokolwiek kometarza!!!!
4.500 km to za mało nawet na drobne usterki, dlatego 5 gwiazdek. Przy powaznych dla równowagi dam 1 gwiadkę z tego samego powodu, choć do tej pory nie było żadnej
4.500 km to za mało poważne sterki. W końcu 7 lat gwarancji, albo 150.000 km, dlatego 5 gwiazdek. Przy drobnych usterkach, tak dla równowagi mojej oceny dałem 1 gwiazdkę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.3 T-GDi 366KM 269kW [l/100km]

10,9