Ocena kierowcy - Kia Niro II Crossover

Rok produkcji 2022
Kia Niro II Crossover 1.6 GDI 141KM 104kW 2022-2024 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość wykończenia
Układ elektryczny : Super przyjemna jazda na elektryku
Na Niro przesiadłem się z Corolli Hybrid Hatchback oraz Ceeda 2019. Różnica na plus Niro kolosalna. Jakość wykończenia w porównaniu do Ceeda i Corolli to inna klasa. Komfort również. Pomimo że samochód nie ma jakiś super osiągnięć, to przyjemnie się nim jeździ i długa trasa nie jest żadnym problemem.
Bardzo fajny. Przyspieszenie 0-60 w mieście świetne. Potem już trochę gorzej, ale nadal sprawnie. Cicho, jak na tą klasę. Hybryda działa bardzo dobrze.
Trochę brakuje 7. biegu na autostradzie przy 140-150. Gdyby był, spalanie troche by spadło. Jak dla mnie tempo zmiany biegów bardzo fajne, jedzie się o wiele przyjemniej niż z eCVT. Jest poczucie że wciśnięcie gazu powoduje przyspieszenie, nie to co w Corolli gdzie narzekałem na opóźnienie reakcji.
Naprawdę przyjemny. Na felgach 16 dziury wybiera ładnie. Sterowanie też na plus.
Za wcześnie żeby mieć uwagi. Wybrałem powłokę ceramiczną, więc tym bardziej nic sie na razie nie dzieje.
Szerokie słupki, ale to teraz standard. Kamera cofania na duży plus, chociaż kamera 360 byłaby jeszcze lepsza. Czasami w korku zaczynają piszczeć przednie czujniki, ale ponoć to standard, więc się nie czepiam.
Pozycja w fotelu super, dla mnie wygodnie. Plecy nie bolą. Niższa żona też nie narzeka.
Zimą ogrzewa szybko. Kupiłem jesienią, więc nie wiem jeszcze jak się sprawdzi latem.
Dzieci z tyłu bardzo sobie chwalą ilość miejsca. Ja jako kierowca jestem mega zadowolony. Brakuje mi tylko schowka na okulary znanego z Ceeda. Kieszenie w drzwiach nie mieszczą butelek 0.5l.
O wiele lepiej niż Ceed i Corolla. Jedyna uwaga to brak miękkiej wykładziny na półce w tunelu środkowym, przez to klucze się obijają. Polecam odrobinę filcu w to miejsce.
Mało pali. Przeglądu jeszcze nie robiłem.
Dla mnie extra, nie spodziewałem się takiej jakości. Cena jak na dzisiejsze czasy OK, więc tu nie mam uwag.
Pisałem już o przednich czujnikach parkowania, ale to nie awaria. Poza tym nie miałem nic.
Na razie nic.
Dziennik kosztów dla Kia Niro II Crossover 1.6 GDI 141KM 104kW