Ocena kierowcy - Kia EV6

Seba, ponad rok temu
Silnik 77.4 kWh 325KM 239kW
Rok produkcji 2022
Kia EV6 77.4 kWh 325KM 239kW od 2021 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Coś niesamowitego !! Ściągałem się z porshe … brak szans . Szalony samochód . Trzeba uważać .
Inne : Brak
Oceniam samochód wysoko względem modeli samochodów którymi jeździłem Wcześniej , nie robię żadnej reklamy ale obecnie przy kosztach utrzymania poprzednich samochodów , występujących problemów i wiecznych pobytach na serwisach marki premium . Z czystym sumieniem wystawiam celująca ocenę dla tego samochodu . Tym samym jest to moja prywatna opinia . Oczywiście wszyscy mówią ze infrastruktura tj. Ładowarek nie ma lub trzeba czekać . Owszem elektryk ma do siebie pewne mankamenty ale jakoś przez 2,5 miesiąca zrobiłem 11.500 kilometrów . A kosztowało mnie to 2000zl — ładowania. Dzięki i pozdrawiam
Pracują i reagują fenomenalnie !!
Brak skrzyni biegów , to jest piękne .
Ciężko złe pisać o karoserii skoro mam przejechane 11tysiecy … niech napiszą ludzie za 3-4 lata .
Wykończenie w kolorze czarny fortepianowy trzeba zabezpieczyć w środku .
Bez pompy ciepła zabiera ogrzewanie 20-40kilometrow z zasięgu zima .
Super dużo przestrzeni w porównaniu do Volvo xc60 , czy Tucson . Mówię pod względem 4 osobowej rodziny . 2 osoby dorosłe , z tylu dwa duże foteliki dla dzieci z nóżkami stabilizacyjnym wiec mogę z czystym sumieniem powiedzieć bez porównania . Nie miałem jeszcze samochodu sportowego który ma tak dużo miejsca !!
Przy dużych prędkościach jest głośno . Mam porównanie , jeździłem Tucson 1 generacji , Volvo xc60 2020rok oraz megane z 2013 roku . I każdy kto wsiądzie do ev6,powyżej 150km/h odczuje słabe wyciszenie . Hałas dobiega z pędu powietrza i godności opon , choć są to continental premium
Tania eksploatacja . Mam Fotowoltaika w domu . Utrzymanie środka w czystości tez Ok. Serwisy w cenie samochodu jako pakiet . W porównaniu do poprzednich samochodów to taniznaaaa . I obsługa co 30.000tys .
Mam duże porównanie do samochodów średniej klasy Tucson oraz klasy premium jak Volvo xc60 i z czystym sumieniem mogę powiedzieć , poprzednikami zrobiłem po 100.000km zanim sprzedałem i EV6 jest nieprzyzwoicie fajnym samochodem . A dwa silniki 325 koni cieszą i dla fanów motoryzacji jest to bardzo , mega rozwiązaniem .
Brak problemu na ten moment .
Była usterka reflektora bardzo duża , wymiana na nowy . Ciężko powiedzieć co było powodem ale można było jeździć . Ma rozbudowane tryby awaryjnej jazdy .

Zużycie prądu dla silnika 77.4 kWh 325KM 239kW

Średni zasięg
407 km
Średni maksymalny zasięg
400 km
Średni minimalny zasięg
340 km
Maksymalny zasięg przy oszczędnej jeździe na długiej trasie
480 km
Średni czas ładowania baterii: gniazdko domowe
77,0 h
Średni czas ładowania baterii: stacja ładowania
4,0 h
Średni czas ładowania baterii: stacja szybkiego ładowania
0,2 h
Kia EV6