Ocena kierowcy - Kia Ceed I SW

Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Kia Ceed I SW 2.0 CRDi 140KM 103kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : dynamika
Karoseria : rdza przy stopie klapy bagaznika i spawy drzwi ale nie był garażowany
Zawieszenie : co 40 tyś padają końcówki drązków
Układ elektryczny : po 45 tyś przepalona wiązka elektyrczna,szyby elektryczne opis powyżej
Bardzo dynamiczny,łatwo załącza turbinę, bajka elastyczność, przy 60 tyś zaczął lekko pływać i lekko szarpać przy przyspieszaniu ale po serwisie wszystko minęło ponoć coś ze sterowaniem elektroniką
bez zarzutów
troszkę jak dla mnie za miękki ale dzięki ESP ABS, wspomaganiu hamowania daje rade nie tak jak suzuki swift (moim zdaniem jedno z najlepszych surowych zawieszeń do ostrej jazdy-model poprzedni z 2002) ale daje
troszeczkę słupki przednie szerokie ale nie jest źle, do parkowania tyłem zdecydowanie polecam czujnik choć sam jeździłem 4 lata jako przedstawiciel i nie najgorzej radzę sobie za kierownicą
w tej klasie naprawdę idealne auto 2+2+ pies +bagaż i wakacje: wielki minus za relingi na dachu: niby kombi, niby relingi ale jak kupisz bagażnik dachowy to jedynie króciutki bo inaczej nie otworzysz bagażnika a jedynie uchylisz no i ta antena do radia która strasznie przeszkadza przy bagażniku-czy nie mogli jak w fordzie antenę wkleić w szybę i byłoby po problemie;ale w tych latach inni beż tak mieli czemu zmieniali miejsce anteny z bocznego???
bez problemów i intuicyjna ale i tak nie przekonałem się do automatycznej klimatyzacji dla mnie nie warto dopłacać
mega bagażnik jak na tą klasę
zaczyna skrzypieć ok 8-9 mc po przeglądzie po ponownym ok, co 40 tyś do wymiany końcówki drążków-stuki koszt ok400 zł pierwsze wymienili na gwarancji po 80 tyś i 6 latach już się nie kłóciłem
Mam wybór jak jadę oszczędnie to nie jest źle, jak mam fantazje to muszę dopłacić.6 przegląd 2400zł klocki tarcze itp wcześniejsze spoko od 600 do 1200
Ładnie wykończona ale to rzecz gustu
elektryczne szyby żyją swoim życiem -raz po naciśnięciu chowają lub otwierają się normalnie, innym razem trzeba przytrzymywać przycisk- ot taki mały supraisik; co ok 40 tyś do wymiany końcowki drążkow objawy-stuki przy zakrętach koszt ok 400 zł
po 4 latach przepaliła się wiązka elektryczna unieruchamiając pojazd; holowanie i naprawa na gwarancji-chyba znana usterka bo od razu wiedzieli co się stało ale 2 dni czekali na części????

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRDi 140KM 103kW [l/100km]

Kia Ceed I SW