Ocena kierowcy - Kia Ceed I SW Facelifting

pawwwel77, 12 lat temu
Silnik 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Rok produkcji 2010
Kia Ceed I SW Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Bez turbo, przy wyższych obrotach naprawdę potrafi zaskoczyć mocą, przy niższych biegach trzeba uważać bo momentalnie wkręca się do odcięcia czyli 6500 tys. obr/min. Jak na tę moc nie pali dużo. Poza silnikiem audio jest super.
Naprawdę analizowaliśmy oferty, były jazdy próbne. Focus był faworytem ale 15k więcej. Może te plastiki na drzwiach nie pasują do reszty ale funkcjonalność i niezawodność zaskoczyła mnie na plus. Lubię wsiadać do tego auta.
Czwórka tylko dlatego, że za głośny przy użytkowej prędkości autostradowej. Silnik nie posiada osłony wyciszającej bo ponoć producent stwierdził, że niepotrzebna - według mnie myli się... Poza tym zaskoczył mnie dynamiką, choć na początku zastanawiałem się gdzie te konie, ale po przejechaniu pierwszych kilku tys. zorientowałem się, że zaczyna ciągnąć od 3500 obr/min i przy odpowiednim operowaniu gazem naprawdę zawstydza konkurencję, wiem bo mam ciężką nogę.
Nie mam zastrzeżeń, jednak szybka zmiana biegów z użyciem większej ilości gazu powoduje, że komputer studzi zapały i po zmianie na wyższy bieg przez chwilkę zmniejsza dawkę paliwa lub coś innego co powoduje sekundowy brak mocy, szkoda bo ma potencjał. Ogólnie skrzynia działa bez żadnych problemów tylko, że braliśmy auto takie jakie było na salonie i mamy pięć biegów, no i daliśmy ciała bo ponoć szóstka jest idealna...
Twardy jak diabli, mi to pasuje, na razie nic nie stuka, a poruszam się po nieciekawych drogach, codziennie Bytom przez Szombierki na Rudę i z powrotem , wtajemniczeni wiedzą o co chodzi, zawieszenie wytrzymałe i szkoda go na takie wertepy.
Nie narzekam, widoczność ekstra i do przodu i do tyłu - dla sarkazmu dodam nie brałem czujników cofania, wolałem komplet opon zimowych.
Nie musiałem się do tego auta przyzwyczajać, nie musiałem się go uczyć, wszystko pod ręką.
Grzeje, chłodzi, nie hałasuje - czego chcieć więcej. Może irytować włączająca się klima przy zmianie nawiewu na szybę. Szukam odpowiedzi dlaczego tak zrobiono, może dlatego, żeby odparować szybę przednią... nie wiem może się czepiam.
Tu nie mam żadnych kompleksów, dużo miejsca i bagażnik spory, naprawdę jest sporo miejsca.
Do trzech tys. obrotów ok. później to zależy kto ma jakie postrzeganie hałasu, jeździłem różnymi samochodami i wiem , że nie jest źle. W mieście nie słyszalny, a przy wyprzedzaniu jak każdy za głośny. Ogólnie nie jest źle, byłoby lepiej z sześciobiegową skrzynią - wiem bo kolega z pracy ma i jest spora różnica.
Przy odpowiednim traktowaniu pedału gazu potrafi miło zaskoczyć, jednak jest tak jak w BMW spali tyle ile wciśniesz...
Jakość za tą cenę.. Spróbujcie Państwo znaleźć auto bardziej funkcjonalne i z takim wyposażeniem w tej cenie. Naprawdę warto pojeździć i nie słuchać opinii wszystkich
Żarówki... dwie naraz przy jeździe na autostradzie, przebieg ok. 30 tys, może grzałem na A4 za szybko bo ćwiczyłem niemieckie auta:), może się czepiam - nie wiem. Oby tylko takie usterki.
Nic, raz zgasł po odpaleniu ale wiem,że to wina paliwa bo zatankowałem na no-name..

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW [l/100km]

Kia Ceed I SW Facelifting