Ocena kierowcy - Kia Ceed I SW Facelifting

Silnik 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Rok produkcji 2009
Kia Ceed I SW Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Torpeda
Rewelacyjny samochód w dobrych pieniądzach niezawodna solidna konstrukcja. JEŻELI JESTEŚ WYZNAWCĄ VOLKSWAGENA TO NIE KUPUJ TEGO AUTA LUB MOŻESZ KUPIĆ ALE KONIECZNIE PRZYCZEP ZNACZEK VOLKSWAGENA WTEDY BĘDZIESZ UBÓSTWIAŁ TO AUTO !!! (hihihi)
Bardzo dynamiczny a zarazem ekonomiczny dużą frajdę daje wyprzedzanie. Jadąc 80km/h wystarczy zmienić bieg z 5 na 4 i po 3 sekundach już widzisz auto wyprzedzane w lusterku a na liczniku 110. Na autostradzie jechałem ponad 200 i jeszcze się zbierał ale musiałem hamować. Jak dla mnie bardzo ekonomiczny średnio 7,5 l przy ostrej jeździe 8,5 l. JEŻELI JESTEŚ WYZNAWCĄ VOLKSWAGENA TO NIE KUPUJ TEGO AUTA LUB MOŻESZ KUPIĆ ALE KONIECZNIE PRZYCZEP ZNACZEK VOLKSWAGENA. WTEDY BĘDZIESZ UBÓSTWIAŁ TO AUTO !!! (hihihi)
Ogólnie bardzo płynna zmiana biegów choć przy bardzo szybkiej zmianie biegu 1 - 2 potrafi haczyć
przyjemnie wchodzi się w zakręty dobrze tłumi nierówności jednak do mondeo trochę brakuje ale przecież to nie ta klasa.
wszystko widać LUSTERKA BOMBA !!!
Wszystko tam gdzie trzeba
Klima szybko chłodzi. Jeżeli chodzi o ogrzewanie to przy temperaturze -18C po 5 min zaczyna dmuchać ciepłe powietrze a po 10 min już się robi naprawdę ciepło. Szyby potrafią trochę parować i zamarzać przydało by się podgrzewanie przedniej szyby.
Rewelacja więcej widziałem tylko w mondeo. Dla porównania powiem że u mojego kolegi w skodzie Superb jest sporo mniej miejsca. W ceed z przodu pełen luz a z tyłu bajka. Jak dla mnie trochę zbyt twarde fotele(kwestia przyzwyczajenia)Twardość foteli zacząłem doceniać po przejechaniu jednego dnia 1200 km.
Do 120km\\g bardzo cichutko powyżej robi się nieco głośnie. Jadąc 170 km\\h spokojnie można rozmawiać i słuchać radja.
126 kucy trzeba czymś nakarmić w tym przypadku trawą. Średnio 7,5 l Trasa 6,4 l Miasto 8-9l jak dla mnie rewelacja. Dla porównania Fiesta z 2007r z silnikiem 1.3 benzyna potrafiła spalić od 8 - 12 l
Super wykończenie i wyposażenie
Brak. Całkiem niedawno miałem małą kolizję uszkodzony wahacz felga zderzak opona. Serwis w Kielcach usunął usterkę w ciągu 15 dni (procedury szybkie rzeczowe doradzili z autocasco ) rewelacja. Po naprawie samochód zachowywał sie podsterownie przy gwałtownym hamowaniu. Zgłosiłem to w serwisie w ciągu 2 godzin usunęli usterkę i bez ściemniania powiedzieli że źle ustawili wahacz. Pełen profesjonalizm. W FORDZIE w Radmomi na naprawę zbliżonej szkody czekałem 7 tygodni( serwis worda w Radomiu porażka) Serwis KIA Kielce niepozorny ale FUUL profesjonalizm.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW [l/100km]

7,2