Ocena kierowcy - Kia Carens IV Minivan

goral35, 3 lata temu
Silnik 1.7 VGT CRDI 136KM 100kW
Rok produkcji 2013
Kia Carens IV Minivan 1.7 VGT CRDI 136KM 100kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Samochód kupowałem z myślą o wyjazdach wakacyjnych czy wypadach na różne wyjazdy w ciągu roku. Okazało się że naprawdę nie mogę narzekać na Kię, fakt w okresie letnim poruszam się do i z pracy skuterem a Kia stoi w garażu natomiast okres zimowy to eksploatacja samochodu na co dzień. Bardzo przestronna kabina dużo miejsca więc samochód bardzo fajny na wakacyjne wyjazdy i różnego rodzaju wypady. Kupiłem używany samochód w najbogatszej wersji odkupiony od pierwszego właściciela i powiem szczerze kupił bym auto raz jeszcze bez zastanowienia.
Niestety ale to chyba największy minus tego samochodu. Jak na gabaryty i wagę pojazdu te 136kM to zdecydowanie za mało. Silnik jest mało elastyczny żeby jechać musi być trzymany na obrotach i naprawdę fajnie zaczyna ciągnąć przy około 3 tys obrotów. Może to być odczucie gdyż wcześniej jeździłem BMW e46 które to ciągnęło od samego dołu. W Kii mam ewidentny brak tego efektu jechania od dołu obrotów. Niestety silnik jest też łasy na zużycie paliwa,jazda w cyklu mieszanym pół miasto pół trasa na dojazdach do pracy średnio komputer pokazuje 8,6 l/100km. Trasa na autostradzie jadą do 140km/h zużycie waha się w granicach 8l/100km. Ale niestety mam tzw ciężką nogę dlatego nigdy nie udało mi się zejsć ze spalaniem poniżej 8l/100km
Tu jest perfekt, skrzynia jest intuicyjna i ciężko jest nie trafić w bieg. Duże pięć gwiazdek
Nie mam żadnych zastrzeżeń do układu jezdnego, jedynie co mnie drażni to twardość zawieszenia ale to kwestia gustu więc nie może tu być mowy o czymś czego można się czepić, czytałem opinię że KIA lubi być podsterowna osobiście tego nie doświadczyłem a lubię dynamiczną jazdę.
Brak uwag
Jak dla mnie bardzo dobra widoczność, nie miałem nigdy przypadku żę przednie słupki coś mi zasłoniły, duże lusterka dają bardzo dobrą widocznośc wsteczną.
Nic dodać nic ująć. Widać że projektanci dobrze odrobili pracę domową.
Klimatyzacja i ustawienie temperatury w kabinie są bardzo precyzyjne.
Tu jest bardzo dobrze miejsca jest naprawdę dużo, dodatkowo trzy osobne fotele w tylnym rzędzie każdy ustawiany indywidualnie daje duży komfort jazdy. dodatkowe dwa fotele w bagazniku pozwalają nam zabrać większą ilość osób
Przy prędkościach powyżej 140km/h słychać szum wiatru dochodzący od strony uszczelek i przedzaiłu silnika, silnik jest dobrze wyciszony

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 VGT CRDI 136KM 100kW [l/100km]

8,6