Ocena kierowcy - Kia Carens IV Minivan

Darek, 6 lat temu
Silnik 1.7 VGT CRDI 136KM 100kW
Rok produkcji 2013
Kia Carens IV Minivan 1.7 VGT CRDI 136KM 100kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Auto kupowałem z powodu powiększającej się rodziny (bliźnięta). Szukałem vana z płaską podłogą z tyłu, dużym bagażnikiem, niezależnymi siedzeniami z tyłu i ISOFIX. Konkurencja (Opel Zafira, Ford Grand Cmax i ewentualnie Renault Grand Scenic; Peugeoty i Citroeny nie wchodziły nawet w grę, po oględzinach w salonie można się załamać - szrot). Idealny byłby Ford Smax ale cena już za wysoka. Mając doświadczenie z Hyundaiem zdecydowałem się na Kia Carens w wersji L, żeby wszystko wpakować musiałem dokupić bagażnik (trumnę, box) na dach. Auto sprawdza się jako auto rodzinne - swobodnie montuje się foteliki z tyłu, pośrodku może siedzieć osoba, która dogląda dzieci. Szyby z tyłu są przyciemniane i dodatkowo są roletki. Na fotelach zamontowano stoliki. W podłodze schowki. Idealnie! Miejsca wszyscy mają pod dostatkiem. Z przodu także siedzi się wygodnie. Jako wadę wymienię monitor od radia - funkcja dotykowa jak z taniego tablecika z początku ich produkcji. W nowej wersji Kia po lifcie jest już różnica. Bagażnik pakowny, po podłogą dodatkowe schowki. Musiałem dokupić jednak bagażnik dachowy - dwa łóżeczka, foteliki do karmienia dzieci, torby podróżne, wózek bliźniaczy itp. zabierają sporo miejsca. Jednak wszystko to spokojnie da się upakować. Auto z bagażnikiem na dachu nie traci na atrakcyjności oraz swoich właściwości jezdnych. Jako wada - za słaby silnik. Przydałoby się coś w okolicach 160 koni - minimum! Jeździłem benzyniakiem (miałem auto testowe na weekand z salonu - dramat, to auto stoi, brak mu mocy).
Za słaby! Konkurencja oferuje mocniejsze jednostki. Przydałoby się coś w okolicy 160 koni.
Biegi chodzą gładko i nie trzeba używać siły.
Czasem podczas silnego wiatru zabuja, ale nie mam generalnie uwag. Auto prowadzi się pewnie.
Póki co nie ma problemów.
Może nieco przeszkadzają słupki w przodu (raz omal nie potrąciłbym pieszego na przejściu, bo nie widziałem go po stronie kierowcy przy skręcie w lewo - zasłaniał słupek).
Schowki ok, przyciski na kierownicy ok.
Bez zastrzeżeń. Dwustrefowa klima działa dobrze.
Idealne auto rodzinne. Płaska podłoga z tyłu powoduje, że 3 osoby spokojnie sobie radzą. Miejsca jest naprawdę dużo, a można jeszcze regulować sobie siedzenia tylne, każde z osobna. W porównaniu do Forda Grand Cmax, środkowa kanapa z tyłu jest normalnego wymiaru a nie jakaś prowizorka. Warto na to zwrócić uwagę! W Fordzie jedyne co lepsze to przesuwane tylne drzwi - gdyby Kia miała coś takiego to byłoby idealnie. W każdym razie tylne drzwi otwierają się szeroko, bez problemu można zapakować nosidełka czy foteliki oraz dzieciaki.
Silnik wyciszony fajnie, w środku spokój.
Jak to w koreańcach (podobnie mam w hyundaiu) - serwis ASO ceny z kosmosu, niestety.
Za tą cenę (salonowa) nie ma konkurencji w stosunku jakość/to co dostajemy.
Na razie bez usterek.
Na razie bez usterek.