Ocena kierowcy - Hyundai H100

SKUP OWOCÓW, 16 lat temu
Silnik 2.5 TD 80KM 59kW
Rok produkcji 2000
Hyundai H100 2.5 TD 80KM 59kW 1992-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Rewelacyjny uklad kierowniczy.
Inne : Połamana izoterma, ściany, podłoga
Układ elektryczny : Jedno gniazdo bezpiecznika mi sie stopilo i czasami wylata.
Karoseria : Rdzewiak, auto ma 6 lat i przod spryszczony, BIAŁY SPRAY + lekki papier ścierny i po sprawie. Podloga niby nie rdzewieje
Kupilem to auto za grosze, swoje wyjezdzilo i przewiozlo. Jednym słowem zacny samochód.
Silnik pracuje świetnie. Zapala bez problemów. Co ciekawsze w ogóle nie kopci jak to maja diesle w zwyczaju. Bez kontenera to wprost rakieta, rwie sie do przodu jak glupi. 3 tony ładunku na samochodzie i pod górę (dużą górę) na 2 pod samiutki koniec to raczej dobry wynik. Jedyny napotkany problem to czujnik grzania świec, gdy auto sie juz rozgrzeje nie grzeja swiece a w rezultacie trzeba dluzej kręcic rozrusznikiem zeby zapalil. Na zimno wystarczy lekko zakrecic i lapie.
Skrzynia różni się od tej w blaszaku, jest wolniejsza (max 120 kph) Problemy z synchronizatorem, czasami zatrzeszczy przy wkladaniu trojki. Poza tym jak w osobowce, lekko latwo i przyjemnie.
Wspomaganie kierownicy to po prostu bajka w tym aucie. Mozna krecic malym palcem. Ładunek 3 tony i sila jaka trzeba użyć do krecenia nie wzrasta. Wady: cieknie ze wspomagania plyn. podobno czesta przypadlosc
Dookola widac wszystko, tak jak powinno byc. Lusterka duzo wieksze niz w blaszaku.
Nie podoba mi sie przycisk wentylacji. Ze wzgledy na małą kabine wszystko pod ręką.
Dmuchawa działa bardzo dobrze. Grzania nie próbowałem
Bardzo ciasno, najlepiej jeździ sie z otwartym oknem i łokciem za szybą, wtedy jest - normlanie -, Niestety w 3 osoby to juz mozna mowic o ciasnocie. Gdy przesiadam sie do VW LT to mam wrazenie ze w kabinie tego mozna zawrocic hyundaiem.
Bardzo cicho jak na dostawczaka rewelacja.
12,5 - 14 l /100 km. W zasadzie auto jezdzi z ciaglym obciazeniem w granicach 3 ton. Niby to duzo, ale 12,5 l/ 100 km to tez duzo. Renault trafic 2,1 d, 2900 kg ladunku 10l/100km.
Rewelacja, wprost bosko.
Co do samego auta nie mam zastrzeżeń. Jedyne co polecam zrobić to wzmocnic resory i dac większe odboje. Spokojnie mozna ladowac 3 tony bez ryzyka. Pojawiaja sie problemy z wychamowaniem takiego pocisku.
Oprocz IZOTERMY ktora ktos wsadzil mi na rame i sie polamala, nie ma zadnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 80KM 59kW [l/100km]

13,2