Ocena kierowcy - Honda Legend IV

marek, 2 lata temu
Silnik 3.5 V6 VTEC 295KM 217kW
Rok produkcji 2007
Honda Legend IV 3.5 V6 VTEC 295KM 217kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Auto bardzo ładne,spójne z genialnym AWD.Naprawdę genialnym i bezawaryjnym.Dyskwalifikuje je niestety brak komfortu (auto za sztywne) rdza -podłoga i progi to dramat!! (dzięki bogu wahacze aluminiowe) oraz poważna awaria skrzyni biegów i chłodnicy oleju skrzyni.......W tak kosztownym aucie z najwyższej (w pewnym sensie) półki nie ma o czym gadać.Do tego ospały silnik w mieście irytujący swoja dychawicznością,nie ma czym jechac przy niższych obrotach -i nie porównuję do diesli z momentem ale do benzynówek.Nie do wiary a jednak -polecam przed zakupem sie przejechać,może to stara 5cio biegowa skrzynia ma też wpływ? No nie wiem.Na papierze buldog,w realu ratler.Jak wspomniałem auto śliczne,wygodne (wydaje sie ciasśniejsze niż jest ale trzeba w nie wsiąść -otula) świetnie wytłumione (ma jakiś system elektroniczny tłumiący dźwięki) z wygodnymi fotelami (dla mnie to ważne) Niestety jakośc niektórych elementów rozczarowuje.Przyciski na kierownicy ,plastiki - no nie tak to powinno wygladać.No i problem na końcu -sprzedawałem je prawie rok bo ludzie boją sie AWD w tym wykonaniu (wał z kompozytów brzmi groźnie:) a akurat ten element,naprawdę genialny i jakby auto trzymało ten poziom to było by wieczne.Generalnie kupione zamiast Mietka E-klasy i wtopa.
Ospały,leniwy, w mieście nie jedzie.Na trasie jest OK.Niestety bierze ,brał olej i to bardziej niz zauważalnie.
Pięć wolnych biegów.Działa na szczęście płynnie,niewiele pomagały łopatki.Nie na te czasy.Używam fiatowskiej (!) DDcT ,mercedesowskiej G7 w rodzinie - hondowska to trwały muł....
Sztywny,aż za.
Niewyobrazalnie kiepsko zabezpieczona.To chyba polityka firmy bo nie wierzę ,że nie da się nic z tym zrobić.
Tutaj fajnie.
Bez zastrzeżeń ale bez cudów
Naprawdę ,wsiądźcie bo jest przestronniej niż się wydaje.Może to nisko poprowadzone okna? Tylna kanapa tylko dla dwójki -ale wygodnie.Bagażnik nie oszałamia ale dramatu nie ma.
Elektronika radzi sobie z nieporządanymi dźwiękami.Ciekawe,sprawne rozwiązanie.
Brak zamienników.Tarcze z klockami "lecą" od wagi tego auta,wahacze tylko oryginał z USA albo z ASO lub regeneracja.Średnio
Za drogie
Wporzo.
Szlag trafił raz skrzynię -pomimo oryginalnego oleju,a krótko po tym chłodnice oleju skrzyni -dramat.Ponoć to wada fabryczna bo było nas więcej z tą awarią.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 V6 VTEC 295KM 217kW [l/100km]

10,8