Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

Silnik 1.4 i 83KM 61kW
Rok produkcji 2006
Honda Civic VIII Hatchback 5d 1.4 i 83KM 61kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ilość miejsca wewnątrz auta
Auto należy ocenić bardzo dobrze. Dwie rzeczy, co do których mogę mieć zastrzeżenia (zbyt mała moc silnika 1,4 i zbyt twarde jak na nasze drogi zawieszenie) właśnie zostały poprawione dla modelu 2009.
Całkiem dobrze radzi sobie z autem, chociaż brakuje mu mocy. Do miasta wystarcza w zupełności. W Civicu 2009 podnieśli moc do 100 KM, więc powinno być lepiej.
Dosyć precyzyjna, czasem trudno trafić z 2 na 3. Bardzo przydatny 6 bieg. Praktycznie w trasie używa się tylko 5 i 6.
Bardzo dobry, chociaż za twardy na nasze dziurawe drogi. W Civicu 2009 zmienili nastawienia na bardziej komfortowe.
Do przodu raczej bez problemów, chociaż nie widać maski i trzeba wyczuć rozmiary auta. Do tyłu gorzej, przydają się czujniki parkowania.
Początkowo przytłacza ilość przycisków i wyświetlanych informacji, ale szybko można się przyzwyczaić i opanować całą \"klawiszologię\". Trzochę przeszkadza ukształtowanie deski od strony drzwi. Często uderza się kolanem podczas wsiadania.
Bardzo wydajne i sprawne ogrzewanie i wentylacja.
Pozytywne zaskoczenie. W każdą stronę dużo miejsca zarówno dla kierowcy i pasażerów. Zwłaszcza zaskakuje ilość miejsca na tylnej kanapie i ilość miejsca w bagażniku.
Dobrze do 110 km/h. Powyżej robi się głośno. Słychać silnik, któremu brakuje mocy i kręci się wysoko. Po części jest to też wina opon zimowych (Barum), które dostałem z autem.
Daje 5 za spalanie na trasie, które nie przekracza 6 l/100 km. Trudno mi oceniać całokształt: po pierwsze dlatego, że zrobiłem autem dopiero 1000 km, a po drugie jest zima i jeżdżę w mieście na krótkich odcinkach. Napraw nie było, a przeglądy zobaczymy.
Auto jako nowe tanie nie jest. 60 tys. za model 2009 wersja Comfort i silnik 1.4, to sporo. Ale auto wydaje się być dobrze wykonane i jeśli potwierdzi notowaną w statystykach niezawodność, to nie będą to zmarnowane pieniądze
Brak
Brak