Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

Mark, 15 lat temu
Silnik 1.4 i 83KM 61kW
Rok produkcji 2008
Honda Civic VIII Hatchback 5d 1.4 i 83KM 61kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Spodziewałem sie gorszego. Spodziewałem się że bedzie to słaby punkt, ale jestem pozytywnie zaskoczony. Gdybym kupił 1.8 byłbym chyba jeszcze bardziej rozczarowany bo auto nie nadaje się do szybkiej jazdy na polskich drogach.
Jestem rozczarowany tym autem. Bardzo cienki lakier, łatwy na zarysowania i odpryski, cienka blacha jak w puszcze po piwie.Łatwo ją wdusić. Zero komfortu.Tym samochodem szybka jazda jest bardzo męcząca. Twardy, krótki, mały rozstaw kół , skacze na drodze jak piłka.Beznadziejne wykończenie wnętrza. Dużo twardych trzeszczących plastików tak jak w Lanosie. Miałem wcześniej Hondę Civic 6 generacji która była o wiele lepiej wykonana i którą dużo przyjemniej się jeździło.Nowego Civica można porównywać jedynie z Fiatem, którego kiedyś miałem, tak samo trzeszczy. Jedyną zaleta to wygląd i mała utrata wartości.
Silnik nie jest rewelacyjny , ale wystarczający, spodziewałem się że będzie gorzej. Da się tym nawet dynamicznie jeździć, oczywiście bez szaleństw.
Przeciętna , czasami się zacinają biegi. 6 bieg jest niepotrzebny do silnika 1.4
Źle się prowadzi. To małe auto nie na polskie drogi. Skacze na wybojach jak maluch.
Zła widoczność do przodu , za grube słupki. Bardzo niebezpieczne. Do tyłu też nie jest lepiej, ale w porównaniu z sedanem i to i tak nieźle.
Wszystko na swoim miejscu. Można szybko się przyzwyczaić.
Może być.
Trochę za małe tylne drzwi, trzeba się schylać by nie uderzyć głową. Tył samochodu tylko dla dzieci albo niewysokich osób.
Głośny , słychać silnik, przy wyższych prędkościach słychać szum powierza. Często słychać stuki z zawieszenia.
Przy ekonomicznej jeździe spalanie poniżej 6 l /100. To niezły wynik.
Za drogi jak na taka jakość. Odnoszę wrażenie że to auto wyprodukowali Chińczycy a nie Anglicy. Dużo twardych źle spasowanych plastików łatwo podatnych na zarysowania.
Brzeszczące plastiki, może niewiele ale strasznie denerwujące. Oczekiwałem innej jakości.
Na razie nie ma.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 83KM 61kW [l/100km]