Ocena kierowcy - Ford Tempo II

git, 17 lat temu
Rok produkcji 1987
Ford Tempo II 2.3 102KM 75kW 1987-1995 - Oceń swoje auto
ma klimacik, i po prostu sie to autko lubi, mimo pewnych wad, póki cos poważnego sie w nim nie nawali to będę go reanimował i dalej sie nim cieszył.
ciekawa sprawa, nie chce w ogóle jeździć na benzynie - spalona pompa paliwa, a na wolnych obrotach (do 1500/min.) silnik "rzęzi", potem powyżej 2000 jest ok, ładnie brzmi. może ktos ma jais pomysl co mo że byc powodem tego? poza tym elastycznośc jak na benzyniaka rewacyjna.
w tym konkretnym modelu na pochwałe nie zasługuje niestety, dźwignia zmiany biegów porzadnie nadgryziona przez ząb czasu - rozluzowana, to odczuwalne jest zwlaszcza przy 1 i 2, 5 i wsteczny tez bez zachwytu wchodzą.
wymaga przyzwaczejenia, za miekki, po przesiadzce z aut niemieckich wyrażnie czuc roznicę, nie jest to zaiweszenie do szybkiej jażdy w zakretach, ale za to wygodny nie czuc dziur.
widocznośc swietna we wszystkich kierunkach. ladne a zarazem praktyvzne lusterka, choc bez mozliwości zlożenia
gdyby nie włącznik światel awaryjnych byłoby naprawde bez zarzutu. poza tym nie ma zastrzeżeń
silny i wydajny nawiew
duuuże, wygodne i bardzo przestronne wnętrzne, w europie takich aut po prostu nie robią, przynajmniej nie w tej klasie wielkościowej i cenowej.
jeżeli o mnie chodzi bez zatrzeżeń, ja osobiście lubie slyszec pomruk silnika, a ten moim zdaniem pomiedzy 2000 - 3000/min. brzmi bardzo ładnie. radyjko tez dobrze slychac, wiec w tej kwestii nie mam arzutow absolutnie.
jeżeli wziąc pod uwagę, wielkośc auta, pojemnośc silnika i jego moc (wystarczającą - co by nie mówić), to spalania naprawde nie jest duże, co do czesci, to raczej o nie cieżko i raczej iestety sa drogie, a to dlatego że nie dość że amerykański to jeszcze rzadko u nas spotykany, to z kolei zaleta jest, jesli chodzi o "amatorow cudzej własności", nikt go nie tyka
biorąc pod uwage wielkośc samochodu, wygode i komfort jakie daje, relacja sceny do jakości jest rewalacyjna
raczej sie nie psuje, chodziaż wiekowy i pare kilometrow ma na karkow, biorac pod uwage wiek i przebieg, oby kazdy tak jeźdźił
nawet zawieszenie mimo tego ze wygodne okazuje sie trwale na naszych dziurach, silnik jest chyba nie do zdarcia. tapicerka wewnątrz nie ywkazu

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.3 102KM 75kW [l/100km]

11,0