Ocena kierowcy - Ford Orion II

Rok produkcji 1986
Ford Orion II 1.6 D 54KM 40kW 1986-1990 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność :)
Karoseria : Korozja podwozia
Kupilem te auto ze złomu za 700zł:) gdyz poprzedni wlasciciel kupil sobie nowe auto. Uratowałem go przed kasacja wiec byc moze tak mi sie odplacil niezawodnoscia. Przez ponad 1.5roku przejechalem z nim 35tys km, kilka razy nad morze i okolice :) Nie boi sie długich wypadów, aż szkoda mi go bedzie oddac na złom ( niestety ruda robi swoje)
Silniczek jak na swoj przebieg i lata świetnie hula:) przebieg 400tys chodzi cichutko, co prawda ma juz swoje przedmuchy ale narazie nie zawodzi daje 4.
Biegi wchodzą płynnie bez zgrzytów nawet jedynka przy nieduzej prędkośći. Czasami zdarza sie zgrzyt wstecznego ale to normalne.
No cóż, nasze drogi:( auto prowadzi sie dobrze ma tendencje do nadsterownosci, wymienialem wahacze koncowki drążko i wszystkie gumy, byc moze poprzedni wlasciciel nie pilnował tego. Szkoda ze wahacze nie maja wymiennych tuleji
Bardzo dobra pod kazdym wzgledem
Jak na lata 80 to dobrze:) nawet teraz nie czuje sie w nim źle
Zimą bardzo szybko sie nagrzewa, pozatym wszystko ok
Bardzo duzo miejsca w środku wiecej niż w AStrze F
Mogłby być cichszy bo jak sie otworzy szyby to słychać klekot dizla:]
Trasa 4,5-5l przy 90-100kmh (plynna jazda hamowanie silnikiem jezeli to mozliwe bez zbednych szalenstw) Miasto ok 6l (przy delikatnej nodze jak moja) 5bieg przy 50-60kmh Srednio okolo 5l ropki Ceny części i napraw bardzo tanie.
jak za 700zł + (600zł na naprawy przez 1,5roku) to nie jeden właściciel nowego auta by pozazdroscil przejechanych kilometrow [35tys]
Przerywacz wycieraczek - czasówki nie działaja Ogrzewanie tylnej szyby - przełącznik Pozatym nic
Korozja podwozia :((( ale ma swoje lata

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 D 54KM 40kW [l/100km]

Ford Orion II