Ocena kierowcy - Ford Orion I

toxio, 16 lat temu
Rok produkcji 1984
Ford Orion I 1.3 69KM 51kW 1983-1986 - Oceń swoje auto
Jak na 23-letni samochód, kupiony za grosze - doskonale. Autko bezawaryjne, świetnie się prowadzi, dużo miejsca i dobra widoczność. Boli jedynie spory apetyt na paliwo, ale cóż... nie ma róży bez kolców.
Mój pierwszy samochodzik, więc wygórowanych wymagań nie mam. Do normalnej jazdy bezproblemowo wystarcza, jak trzeba, potrafi także nieźle przyspieszyć ;) Szkoda jedynie, że jest dość mocno słyszalny podczas jazdy.
Szkoda, że tylko 4 biegi - przydałaby się piąteczka, aby ograniczyć spalanie (ogromne niestety ;/). Aczkolwiek chodzi idealnie, wygodna ;)
Nie ma, na co narzekać - autko prowadzi się świetnie, jeździ się tym lepiej niż Punciakiem 75 ELX :)
Jak dla mnie - b. dobra. Do przodu cudo, przy cofaniu także nie ma problemów.
Wszystko jest tam, gdzie być powinno - nie mam, do czego się przyczepić ;)
W lecie sprawdza się całkiem nieźle, jak będzie w zimie, to się dopiero zobaczy ;)
Co tu dużo mówić... ogromne ilości miejsca w środku, do tego wielgaśny bagażnik. Wielki plus dla Orionika w tym miejscu ;)
Z wyciszeniem nie jest niestety zbyt dobrze - po osiągnięciu 90/100 KM/h mocno słyszalny jest pęd powietrza, silnik także potrafi nieźle przyhałasować.
Tutaj także Fordzik nie ma, czym się pochwalić - jak się przyciśnie, spalenie 9,5l/100km nie jest dla niego żadnym problemem. Jeżdżąc ekonomicznie - na oko około 8-8,5l/100km, co niestety jest niemiłym zaskoczeniem jak na silnik 1.3
j/w
Ciężko mi ocenić - zrobiłem Orionem dopiero 1000km, więc nie sposób wydać jakiś wyrok ;) Powiem jedynie, że póki co nic się jeszcze nie zepsuło.
j/w

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 69KM 51kW [l/100km]