Ocena kierowcy - Ford Freestar

Yy, 9 lat temu
Rok produkcji 2004
Ford Freestar 3.9 194KM 143kW 2004-2007 - Oceń swoje auto
Niedoceniane auto. Tanie części (sporo pochodzi z poprzednika, Windstara), świetne Fordowskie prowadzenie, sporo mocy i wygoda amerykańskiego vana. Świetnie się sprawdza jako drugie auto w rodzinie.
Prosta konstrukcja wzorowana na silniku Windstara 3.8 (w tej wersji poszerzono cylindry i zmieniono oprogramowanie - pali mniej niż poprzednik). Trwały - przy silniku nie było co robić (poza elektryką, ale to standard w używanym benzyniaku).
Tylko cztery przełożenia, ale świetnie dobrane - przy 100km/h silnik ma 2000 obrotów. Tyle samo miałem w Peugocie 406 2.0HDi.
To jest samochód od Forda, czyli ma twarde sprężyste zawieszenie - w razie konieczności, w ciasnych zakrętach siedzi jak osobówka.
Wysoka pozycja za kierownicą i duże szyby i lusterka. Przy parkowaniu w ciasnych miejscach rzadko żałowałem, że nie mam czujników.
Wszystko na swoim miejscu. Dwa duże uchwyty na kubki to coś czego brakuje mi w każdym innym samochodzie.
Wydajna klima (trzystrefowa - pasażerowie drugiego rzędu mają własny panel sterowania). Nie miałem problemów z parowaniem szyb znanych posiadaczom Mondeo.
Tutaj oczywiście doskonale. Dorośli nawet na ławce z tyłu nie mieli wielkich powodów do narzekań (na długich trasach). Ostatni rząd siedzeń chowany w podłogę - w cztery osoby to mały dostawczak.
Tutaj bez szaleństw. Duża powierzchnia przednia robi swoje. Poza tym Ford oszczędził na wyciszeniu nadkoli. Zawieszenie ciche.
Pali ile pali, ale za komfort przemieszczania się wygodnie na duże odległości trzeba płacić. Części dostępne w zasadzie z półki - jedyny problem miałem wtedy, kiedy chciałem zamówić oryginalne kable wysokiego napięcia (zamienniki są dostępne od razu).
Pod warunkiem zakupu za rozsądne pieniądze - jak widzę, że ktoś woła za ośmiolatka prawie 30 tys. to się zastanawiam, skąd ten optymizm.
Jakieś pierdoły zawsze się znajdą - najwięcej usterek poprawiałem po zaniedbaniach poprzedniego właściciela.
Nigdy nie zdarzyło się, żebym utknął w drodze. Wszystkie poważne usterki dawały o sobie znać wcześniej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.9 194KM 143kW [l/100km]

14,0