Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

Endriu97_2007, 12 lat temu
Silnik 1.6 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 1999
Ford Focus I Kombi 1.6 16V 101KM 74kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Raz włożyęłm do agażnika meble o wadze ok 800kg a na samochodzie nie zrobiło to żadnego wrażenia, jechał jak gdyby nigdy nic,
Karoseria : tylną klapę zaczyna chwytac rdza
Jest to piąty samochód którym jeźdżę i jak do tej pory jestem z niego najbardziej zadowolony, na początku miałem uprzedzenia co do Fordów (kiedyś miałem Mondeo 2 - sypało się co chilę) ale zmieniłem zdanie, jak narzie Foczka mnie nie zawiodła i co chwilę zaskakuje pozytywnie.
Zakres pracy od 50-170 wydaje mi się że jest bardzo dobrym wynikiem. Bardzo żadka redukcja biegów przynajmniej w moim przypadku. Jak dla mnie silnik i kultura bardzo dobra.
Skrzynia biegów doś dobra, jakby trzeci bieg chciałby lepiej wchodzic, nie za każdym razem wchodzi precyzyjnie ale można się przyzwyczaic.
Układ jezdy pracyzyjny, świetnie trzyma się na zakrętach, nie wychyla się, wytrzymałe zawieszenie w porównaniu do poprzedniego Passata Focus to bajka.
Widocznośc bez zastrzerzeń, wszystko widac w każdą stronę, duże lusterka poprawiają widocznośc do tyłu.
Wszystkie przełączniki dostępne w zasięgu ręki kierowcy, już po pierwszej jeździe można się przyzwyczaic do ich położenia.
Wentylacja i ogrzewanie w porządku o ile jedziemy na załączonej klimatyzacji, po jej wyłączeniu przy deszczowej wilgotnej pogodzie szyby szybko parują, lecz tak jest chyba w większości samochodach.
Jak dla mnie (186cm wzrostu) i mojej rodziny (żona + dziecko) bardzo przestronnie i wygodnie, choc znajomy mówi że dla niego ttochę za ciasno - zależy kto ile potrzebuje.
Wyciszenie dobre do prędkości 130-140km/h potem zaczyna byc troche głośniej.
Zużycie paliwa mogłoby byc trochę mniejsze - tu w nawiązaniu do Passata wypada gprzej, ceny przeglądów porównywalne z innymi samochodami, ceny napraw, części zamiennych jak la mnie niskie.
Stosunek jakosc/cena - rewelacja, wydaje mi się że za taką cenę nie da się kupic samochodu tak wykończonego jak Focus, i pomomo swoich lat wciąż przyciąga wzrok z zewnątrz jak i w środku.
Po długiej jeździe w ulewny deszcz nie działało otwarcie bagażnika z kabiny (z pilota bez problemu) ale na drugi dzień wszystki wruciło do normy. Centralny zamek czasem sam się zamknie podczas jazdy- nie wiadomo dlaczego.
Cewka zapłonowa padła niespodziewanie po 97000km - powinna chyba wytrzymac dłużej, po czerech miesiądach użytkowania nic poważniejszego się nie stało.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 101KM 74kW [l/100km]

8,8