Ocena kierowcy - Ford Edge II SUV

Silnik 2.0 EcoBoost 245KM 180kW
Rok produkcji 2018
Ford Edge II SUV 2.0 EcoBoost 245KM 180kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Wygłuszenie
Mój jest z 2019r. ze skrzynią 8 biegową. Fajny samochód, dobrze się trzyma drogi, wszystko pod ręką, nawet całkiem dobre wykończenie, nic nie skrzypie. Wadą jest za sztywne zawieszenie i słabe wygłuszenie. Silnik dość cichy przynajmniej na razie (38 tys.km.) Ewidentnie trzeba zmieniać częściej olej silnikowy (2x) niż napisane w manualu, ale to nie problem. Skrzynia na niskich biegach przy zwalnianiu nieco szarpie, taki jej urok. Po wciśnięciu przycisku "S" robi się dużo bardziej sportowo. Jak ktoś lubi śmignąć spod świateł, nie ma problemu, 99% zostaje w tyle. Ładna, elegancka karoseria. Wymieniłem felgi 20" na 19 żeby poprawić nieco komfort. Nie zauważyłem różnicy w prowadzeniu, ale przy przejazdach przez dziury jest lepiej i ciszej. Nowe opony to całoroczne Michelin CrossClimate 255/55R19 trochę cichsze od poprzednich Bridgestone 255/45 R20 Weather Control Evo. Tak, wiem, 19 cali z nowymi oponami są większej średnicy od poprzednich, ale nie ma problemu z felgami o ET 40mm, które kupiłem. Realna prędkość wzrosła od tej pokazywanej na liczniku 2 km/h. Ważne: jak komuś zależy na komforcie w trasie to trzeba samochód dodatkowo wygłuszyć matami butylowymi i gąbką akustyczną. To zrobiłem. Znaczna poprawa przy prędkościach autostradowych. Można słuchać muzyki i pasażerów, co przed wygłuszeniem nie było oczywiste. Ekran nieco mały 8", w wersjach od 2021 r. już 12". Sync3 działa dobrze, nie ma wkurzających czasów oczekiwań na reakcję. Bagażnik duży, pod pokrywą koło zapasowe i jeszcze trochę miejsca na drobiazgi. Wystarczy na bagaże dla całej rodziny 4 os. Konieczny jest aktywny tempomat, który świetnie pracuje, nawet w korkach można.go ustawić, sam samochód zahamuje, po dłuższym stopie wystarczy dodać gazu i dalej już jedzie sam. Na atostradach wystarczy lekko trzymać kierownicę, bez tego się wyłączy, trzyma zarówno odległość do samochodu z przodu jak i pas. Oświetlenie dobre, tak na 5-, pełen automat funkcjonuje super. Generalnie po kilku ulepszeniach jestem zadowolony.
Dość cichy, wystarczający nawet do kompletu pasażerów z bagażem.
Lekkie szarpanie przy zwalnianiu (niższe biegi). Czasem niewielkie opóźnienie przy przyśpieszaniu. Właśnie 2 i 3 bieg. Podobno właśnie przez to, 2-ka została wyeliminowana programowo w 2021r.
No nie ma co się przyczepić. Nawet na wertepach jest stabilnie. 20 cm. daje gwarancję, że można jechać nawet w koleinach.
Ładna, kwestia gustu. Sporo ludzi się ogląda. Klasa gdzieś pomiędzy bmwx3 i x5, które się już opatrzyły.
Dobra, Kamery bardzo ułatwiają cofanie, a czujniki wcześnie ostrzegają o ruchu.
Super, pełno schowków. Wygodnie.
Automat działa jak należy, klimatyzacja dobrze chłodzi, ogrzewanie również dobrze działa, typowo dla US cars.
Kabina szeroka i wysoka nawet dla 2 metrowców zarówno z przodu jak i z tyłu.
Do poprawy. Zawieszenie czasem dość hałaśliwe na nierównych drogach.
Na razie wymiana filtrów i oleju, ceny przeciętne.
Samochód sprowadzony z niewielkimi uszkodzeniami blacharskimi. Cena dwukrotnie niższa od europejskich w tej klasie.
Nic, prawie nowy samochód.
Nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 EcoBoost 245KM 180kW [l/100km]