Ocena kierowcy - Fiat Tipo II Station Wagon

Przemo, 3 lata temu
Rok produkcji 2019
Fiat Tipo II Station Wagon 1.4 95KM 70kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo dobra ergonomia w kabinie, wszystko pod ręką .
Jest to mój trzeci samochód z rodziny Fiata . Znam markę i jestem zadowolony z wyboru tego większego i pakownego Tipo SW. Mają podmiejską działkę rekreacyjną szybko doceniłem pakowność bagażnika . Lubimy z żoną jeżdzić rowerami , wkładam do powiększonego bagażnika bez problemu i rozkręcania. W Punto Evo niestety bagażnik na klapie był kłopotliwy. Tipo jest w wersji Lounge jest wyposażony dobrze, na bardzo dobrze trochę brakuje. Samochód mimo skromnej mocy to sprawnie i szybko wyprzedza inne pojazdy , do prędkości 90km/h , powyżej trzeba mieć więcej miejsca na manewr. Oczywiście trzeba sprawnie operować 6 biegami. Do pracy silnika nie można mieć żadnych uwag , ten silnik lubi być podkręcony na obrotach. Komfort jazdy i obsługi Uconnect 7" jest perfekcyjnie zrobiony, wszystko blisko kierownicy i czytelne , najbardziej podoba mi się przyciski sterowania radiem umieszczone po wewnętrznej stronie kierownicy, świetne rozwiązanie. Jak narazie samochód spełnia wszystkie moje oczekiwania . Mało też pali przy moim nieoszczędnym stylu jazdy , 40%jazdy poza miastem i 60% w mieście, wychodzi z obliczeń na stacji benzynowej 7.4 L . System start/stop używam tylko w mieście. Jedyna wada to robi się głośno przy prędkościach 130km/h, ale nie mam pewności co do jakości opon , bo używam opon wielosezonowych . Wyrażnie zauważam różnicę przy jeżdzie po różnych powierzchniach asfaltowych.
Sprawny silnik mimo małej mocy , ale na wyższych obrotach robi się żywszy. I jest cichy.
Dla mnie idealne , krótki skok i wskakują sprawnie w nadane miejsce.
Jak u Fiata , w miarę sztywny ale komfortowy, na zakrętach bardzo sprawnie pracuje.
Jak na razie wszystko dobrze spasowane.
Bardzo przydaje się czujnik parkowania, boczne lusterka duże ale nie wystarczą. Tylna szyba jest malutka.
Dla mnie idealnie wszystko jest pod ręką, i fotele bardzo wygodne.
wszystko działa sprawnie i cicho,
dla moich potrzeb 175cm wystarczy , ale znajomy 195 cm nie narzekał.
Przy wyższych prędkościach , jest głośno. Generalnie widać w miejscu koła zapasowego i kanapy (siedzisko) blachę bez wygłuszeń.
Duża ilości orginalnych części i nie drogie .
odkupiony od firmy ,
nic się nie dzieje , 25000 km
25000km, i nic się nie dzieje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 95KM 70kW [l/100km]

7,4