Ocena kierowcy - Fiat Tipo II Sedan

Rok produkcji 2017
Fiat Tipo II Sedan 1.4 95KM 70kW 2015-2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : stylistyka bardzo współczesna
Karoseria : ocierające się o siebie elementy karoserii. Złe spasowanie
Układ elektryczny : drobne awarie takie jak panel klimatyzacji, lub wentylator chłodnicy. Przepalające się żarówki
Układ hamulcowy : Tarcze się krzywią, hamulce szybko się zużywają.
Mimo entuzjazmu, jaki udzielił mi się w momencie debiutu modelu bardzo się na nim zawiodłem. W środku twarde plastiki, Potwornie miękkie zawieszenie. Buja się na autostradzie, przy wyprzedzaniu tira i silnym wietrze czuć w nim podmuchy bocznego powietrza. Przy hamowaniu z większych prędkości nurkuje do przodu, i "kłania się na drodze" Układ kierowniczy nie ma luzów, ale nie wychwytuje delikatnych ruchów kierownicą. Po 4 latach użytkowania czuję smutek jak na to auto patrzę.
Słabe przyspieszenie, od nowości bierze olej. "Serwis Fiat A co?" twierdzi, że tak ma być. Są drobne usterki usuwane na przedłużonej gwarancji.
Zmienia biegi, Po zakupie nie zawsze wskakiwały ergonomicznie, po dotarciu da się je wrzucić płynnie. Bsrdzo długi drążek zmiany biegów
Nieprecyzyjny, bardzo miękki. Przy dużym wietrze i wyprzedaniu tira znosi auto na boki. po 100 000 zawieszenie do remontu.
Może się podobać, lub nie. Wg mnie chatchback lub combi o wiele ładniejszy i tak ten model powinien zadebiutować.
Małe lusterka manualne, tył w sedanie, bardzo kłopotliwy, bo przy parkowaniu wydaje się, jakby auto kończyło się już na lini tylnych kół.
niewygodne twarde fotele, brak podparcia bocznego, krótkie siedziska, mało schowków i brak podłokietnika. Wielkie manetki przy kierownicy i szalenie nieintuicyjny soft. (spróbujcie ustawić w nim chociażby godzinę)
Po postoju na zewnątrz potfafią parować szyby. Z przodu działa prawidłowo (jak na manuala), ale z tyłu odczuwalny jest brak nawiewów dla pasażerów.
jest dużo przestrzeni, ale nie odnalazłem jeszcze wygodnej pozycji za kierownicą.
bardzo głośny. Słychać silnik powyżej 2500 obrotów, szum powietrza na autostradzie uniemożliwia używanie zestawu głośnomówiącego do telefonu
Ma usterki, ale usuwane są na bieżąco w ramach rozszerzonej gwarancji. tarcze, klocki, rozrząd są śmiesznie tanie.
Z jednej strony za taką cenę nie można się spodziewać super samochodu. Jednak wyglądem zewnętrznym aspiruje do czegoś co będzie dawało frajdę z jazdy jego użytkownikowi. Nie spowoduje uśmiechu na twojej twarzy, ale dowiezie Cię z pkt. A do B
hamulce, panel klimatyzacji, żle spasowane elementy nadwozia, które musiały być potem lakierowane. Regulacja różnych drobnych elementów jak np. otwieranie maski, lub okien. Popsuty kluczyk
Mimo drobnych usterek ten samochód zawsze dojedzie do celu i do warsztatu. Jak się pominie drobne naprawy to nie wiem. Nie odważyłem się. Jeśli się dba to on będzie służył.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 95KM 70kW [l/100km]

12,0