Ocena kierowcy - Fiat Tipo II Hatchback

donstef, ponad rok temu
Silnik 1.4 T-Jet LPG 120KM 88kW
Rok produkcji 2016
Fiat Tipo II Hatchback 1.4 T-Jet LPG 120KM 88kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Wyciszenie uważam za usterkę. Chyba wezmę się i sam wyciszę Tipo. Radio słabo odbiera za miastem. Moduł LED padł.
Kupując tipo jako auto do pracy (przedstawiciel handlowy) kierowałem się oszczędną eksploatacją, ceną za rocznik, wyposażeniem (wersja Lounge), dostępnością części. I się nie zawiodłem. Jeśli ktoś planuje zakup tipo i szuka wad tego auta to opiszę co mnie denerwuje. Po pierwsze i chyba najbardziej denerwujące to wyciszenie auta. Porównując do Laguny III albo do Hyundai Tucson to jest tragedia. Druga sprawa to zasięg radia. O ile nagłośnienie w wersji Lounge jest spoko to radio jest jakieś słabe i potrafi gubić zasięg. Jeszcze system głośnomówiący jest słabym i kierowcę słuchać słabo. Trzeci mankament to średnica zawracania, tutaj jest gorzej niż w niejednym suwie. Z mniejszych mankamentów to rysujący się plastik w środku kierownicy ( w innych tipo zauważyłem ten sam problem) Zaletą natomiast tego auta jest jego przestronność, dobre wygodne siedzenia, przyśpieszenie t-jet z turbiną robi robotę. spalanie +/- 10litrow LPG. Cena części - Przez ostatni rok wymieniłem sondę lambda, tylne amortyzatory i moduł świateł LED. Łącznie 1000 zł kosztów. Klimatyzacja to najmocniejszy punktów Tipo, naprawdę chłodzi porządnie. Z dodatków które są fenomenalne w Tipo - radar hamowania - kilka razy uratował mnie i moje roztargnienie. Dla zastawiajacych się nas Tipo (ale z silnikiem Tjet) - to naprawdę dobry wybór. Kalkulując co można na rynku wtórnym kupić w cenie ok 30-35 Tyś zł - z dobrym wyposażeniem, w miarę młode, z silnikiem lubiącym LPG. Dałbym pięć gwiazdek jeśli wyciszenie byłoby lepsze. Reszta małych wad do zaakceptowania;)
Super sprawdzona jednostka, z hydrauliczną regulacja luzu zaworowego. Lubiący LPG.
Nowa. Lepsza od tej w Fiacie bravo. Słynna m32 montowana w bravo zrobiła niezłe spustoszenie portfeli.
Dość twardy. Auto nie pływa w zakrętach.Choć słabe amortyzatory na polskie drogi i końcówki drążka. Duży promie skrętu.
Lakier już chyba u wszystkich producentów robią coraz bardziej słaby/ekologiczny.
Naprawdę super. Kamera cofania ma duży kąt widokowy.
Wszystkiego na swoim miejscu. Dużo miejsca na butelki, kawkę, półka na telefon. Podłokietnik też pojemny. Wygodne fotele.
Petarda! Najlepszy element tipo. Naprawdę szybko chłodzi nawet przy temperaturze powyżej 30 oC .
Jak na hatchbacka jest naprawdę dużo miejsca. Na pewno więcej niż w poprzednim fiacie bravo. Podróżuje często w 4 osoby i nikt nigdy nie narzekał na brak miejsca.
Najgorszy element Tipo. Gdybym nie słabe wyciszenie to byłby naprawdę dużo wyżej w rankingu. Do 90km/h jest przyzwoicie natomiast już przy 110 dochodzą hałasy. Przy 140 jest tragedia.
Jeżdżę na LPG więc nawet mój motocykl 400cc jest droższy w jeździe;) Fiata zawsze ceniłem za tanie części.
Chyba stosunek jakości do ceny w tipo jest chyba nie do przebicia. Ewentualnie citroena można wziąć pod uwagę ale silniki ma kiepskie. Ja stawiam na Tipo!
Drobiazgi niestety jak to w Fiacie się zdarzają. Moduł LED padł. Sonda lambda. Wylał się amortyzator (polskie dziurawe drogi) na razie tyle.
Odpukać. Na razie bez poważnych awarii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 T-Jet LPG 120KM 88kW [l/100km]

8,6