Ocena kierowcy - Fiat Tipo I

Silnik 1.4 i.e. 70KM 51kW
Rok produkcji 1992
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Tipo I 1.4 i.e. 70KM 51kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Auto bardzo dynamiczne, zbiera się od samego dołu. Prędkość max: 180km/h
Zawieszenie : To tylko włoskie auto, zawieszenie zbyt delikatne jak na polskie drogi
Wspominam to auto cały czas (gdyż obecnie od roku już go nie posiadam) ponieważ jest to auto bardzo niezawodne i chętnie nabył bym jeszcze raz, nowszy model, gdyby tylko kontynuowali produkcję do dziś.
Silnik to po prostu bajka, żadnej awarii na przestrzeni 10 lat użytkowania.
Jeśli chodzi o skrzynię biegów, to miałem jakąś usportowioną, co prawda trzeba było się nauczyć jak jeździć, żeby nie szarpać przy zmianie biegów, ale jak się to opanowało, to sportowa jazda tym autem dawała mnóstwo radości
Typowe w Tipo i Temprze - działał tylko 4 bieg nagrzewnicy. Ale ogólnie grzał dobrze
We dwójkę tym autem jeździ się bardzo wygodnie, przy 4 osobach jest to podróż również wygodna i nie mam zastrzeżeń, 5 osób to już trochę za dużo na dłuższe trasy
Nigdy nie miałem problemu z jakimiś niespodziewanymi awariami. Po prostu cisza w tym temacie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i.e. 70KM 51kW [l/100km]

7,7