Ocena kierowcy - Fiat Doblo IV

Zwykły człowiek., 3 lata temu
Silnik 2.0 MultiJet 16V 135KM 99kW
Rok produkcji 2015
Fiat Doblo IV 2.0 MultiJet 16V 135KM 99kW 2015 - Oceń swoje auto
Nie wiem od czego zacząć. Może od tego, że mam wersje long z drzwiami po prawej i po lewej stronie, więc dla osób posiadających dzieci to wielkie ułatwienie i mniej szkód parkingowych ;) Co do przestrzeni to jest ogromna wózek z gondola wchodzi bez składania i jeszcze jest miejsca na wielkie zakupy. Montując dwa fotelik dziecięce (nie podkladki) dorosła osoba ma w środku swobodę. To tyle z plusów teraz minusy. Niestety jest to auto dostawcze i towar przewożony nie potrzebuje komfortu którego niestety brakuje na tylnej kanapie, chyba że jeździmy po autostradach lub drogach ekspresowych. Niestety to nie koniec minusów tylnej kanapy. Miejsca między rzędami foteli jest baaaardzo mała ( zaznaczam że mam wersje przedłużoną) coś mi się przypomni to z edytuje.
Minusem są uszczelki smoka oleju. Co 3 interwały wymiany oleju trzeba ściągać miskę i ja wymienić. Koszt ok 400 zł. Sam oring jest tani. Poza tym dynamiczny i oszczędny.
Mam firmowego VW CADDY i uważam że w doblo jest lepsza widoczność. Nie narzekam.
Dla kierowcy jest ok o ile za plecami nie ma pasażera. A z miejscem dla pasażera jest bardzo mało.
Tani w utrzymaniu.
4 letnie auto a już mam problemy z elektryka okna w rozsuwanych drzwiach. Ciężko się dobrać do róż kręcenia boczków z uwagi że drzwi muszą być zamknięte.
Nie miałem.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MultiJet 16V 135KM 99kW [l/100km]