Ocena kierowcy - Fiat Brava

Silnik 1.4 12V 80KM 59kW
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Brava 1.4 12V 80KM 59kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przestronność i komfort - czyli WYGODA !!! Oraz to że Fiaty wcale nie są wcale gorsze od Toyoty.
Silnik : podobno zatykające się przewody (które mają za małą śr.) smarowania silnika doprowadzjące olej.Tak mi powiedział mechanik i wymieniam olej co 15 tys.km
Jestem zadowolony nawet bardzo, za te pieniądze naprawdę warto było pomimo to że to TYLKO (AŻ) FIAT :) OBY NASTĘPNE AUTKO NIE PSUŁO SIĘ CZĘŚCIEJ JAK TO :) Najdłuższa moja trasa to ok. 4800 km (Belgia Francja Luksemburg) bez problemu.
80 KM to trochę mało, jak na auto ważące ponad 1 tone, mogłoby być 10-20 KM więcej dla lepszej elastyczności.
zestopniowana właściwie w samm raz, jak na tą moc biegi wchodzą dobrze, nie mam zstrzeżeń.
Zawieszenie nie jest stworzone do szybkiej jazdy, jest komfortowe. Raz wymieniłem wachacz prawy przód, łączniki stabilizatora i to tyle.
Trochę mi zasłania słupek przedni lewy ale tak poza tym jak dla mnie OK(może przez regulację wysokości fotela). Co do widoczności do tyłu to kwestia przyzwyczajenia, kiedy cofam na \"milimetry\" i zatrzymuję się, wychodzę patrzę a tak na dobrąsprawę mam jeszcze zapas jakieś 30-40 cm. To dlatego ze tył auta chociarz wyskoi jest KRÓTKI i to jego zaleta.
Nie mam nic do zarzucenia chyba że brak ele. szyb w moim aucie, bo kiedy muszę otworzyć prawą szybę to korbka jest dalekoo... ( mam 180 cm wz.),ale to jest zaletą auta (PRZESTRONNOŚĆ).
Wentylacja bocznych szyb mało wydajna, a właściwie to źle zrobione nawiewy. Jesienią i zimą trzeba przestawić na same szyby boczne potem znów na przednią i tak wkoło, albo włączyć wiatrak na 3 bieg (szyba przednia i stopy)- ogrzewanie jest dobre.
Dużo dużo miejsca, bagażnik jest pojemny - na wczasy rodzinke zapakuje.
Do limuzyn dużo mu brakuje, ale jest OK.
Jeżdżę od 8 lat na gazie, przejechałem ok. 120 000 km, nie szaleje i spalanie to ok. 8-8,5 l/100 km, części wszędzie dostępne i tanie.
Stosunek bardzo dobry
Klamki drzwi w tym aucie trzeba otwierać w poziomie, niektórzy szarpią się z nimi bo próbują otworzyć drzwi ciągnąc w górę. Tak właśnie znajoma urwała ją (czzęści z jakiegoś stopu pękły).Co do ogumowania klamek to od 8 lat nic się nie dzieje,(jak nowe)jak niektórzy piszą .
Poza raz urwaną linką sprzęgła i wymianą sprzęgła (padło łożysko docisku sprzęgła) autko jeździ jeździ, 2x na 8 lat... W sumie 1 usterka, która unieruchomiła samochód bo bez linki też można pojechać, ale nie każdy wie i potrafi.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 12V 80KM 59kW [l/100km]

8,4