Ocena kierowcy - Fiat 132

Silnik 2.0 GLS 115KM 85kW
Rok produkcji 1976
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat 132 2.0 GLS 115KM 85kW 1974-1976 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : przez 6 lat eksploatacji nie wiedziałem co to tylni most w ogule tam nie zaglądałem nic nie stukało ani nie buczało.
Karoseria : jednak jak prawie zawsze w starszych autach RDZA ito ta głeboko ukrytaw zakamarkach.
Zawieszenie : zbyt wąski rozstaw kół w/g mnie tylnych
już go nie mam silnik jeżdzi w BMW3 a karoseria rozdana na części gdyby nie totalna korozja miałbym go do dziś.Może to obok tematu ale to też motoryzacja w naszym kraju nigdy nie było warunków do solidnej opieki nad starymi pojazdami totalny brak części i mat. eksploatacyjnych.W latach75-80 miałem oryginalnego Fiata 600 po części org. jeżdziłem do ówczesnej Czechołowacji.
Nigdy nie zawiódł dwa wałki rozrządu skutecznie chroniły pasek przed zerwaniem .V bieg choc miał wyższe obroty niz wał korbowy (nadbieg) przy tej mocy pozwalał nawyprzedzanie bez redukcji biegu.
przez 6 lat nie zaglądałem do skrzyni jednak pojawił się problem z II biegiem, ale wystarczyła regulacja gniazda dżwigni zmiany biegów.
największa słabość na zakrętach lubi wynieśc nawet poza możliwości kontroli trakcji, przy pełnym obciązeniu jest nieco lepiej -moje lekarstwo pierścienie dystansowe nawet 2cm.
super
jak w samolocie choć kierownica zregulacją tylko gora dól.
za głeboko osadzona dmuchawa straty na przewodach dolotowych w tamtych czasach mało się dbało o płyny kilka razy odkamienialem nagrzewnice - pomagało.
salon z wygodami
wszystko na miękko welur i mikroguma czy gąbka powlekana skayem na podłodze filcowe grube dywaniki raz na rok wyjmowane i suszone lubią trzymac wilgoć.
miasto niestety 10l,trasa u mnie 7l u syna9l wiadomo o co chodzi(ciężka noga) naprawialem samodzielnie części używane i regenerowame ale sporadycznie.
na tamten czas auto drogie raczej dla vipów marzenie taksówkarzy , którym w ramach przydziału na przedpłatę proponowano alternatywnie Wołgę.
drobiazgi zawsze będą nawet w mercach większość usterek wynika ze złej eksploatacji.
zero

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 GLS 115KM 85kW [l/100km]