Ocena kierowcy - Fiat 125p Sedan

Ludi208, 11 lat temu
Rok produkcji 1983
Fiat 125p Sedan 1.5 70KM 51kW 1967-1983 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie duża pojemnosc o dobrej mocy w stosunku do całosci. Jak do tej pory bezobsługowy oprócz uszczelki pod głowicą ale to wyszło z racji wieku.
Co tu dużo się rozpisywać. Samochód jest genialny. Oczywiście ma swoje jakieś tam wady ale kto na to zwraca uwagę? Kocham go i pewne drobiazgi nie maja znaczenia. Mój egzemplarz akurat ma tylko 40tys km przebiegu wiec w zasadzie nie sprawia żadnych kłopotów. Ale mój zielony groszek służy mi wyłącznie na weekendy na Lans :D Nie można od niego zbyt wiele wymagać bo ma już swoje lata. Blachę ma tak jak każdy wie kiepską dlatego ja nim wcale nie wyjeżdżam zimą żeby się nie zniszczył i nie trzeba było w niego pompować kasy na remonty. Po prostu klasyk i klasa sama w sobie. Ps. W końcu polska myśl techniczna :)
Bez problemowy. Jak na 30 lat. Nie duża moc ale wystarczająca jak na ten samochód.
Świetnie się sprawuje oczywiście jak na skrzynie 4 biegową. Jak do tej pory żadnych problemów ale dopiero przejechałem 40 tys km
Zawieszenie nie jest jakoś nadzwyczaj wytrzymałe ale bardzo komfortowe. To nie jest samochód do szybkiego przemierzania zakrętów tylko do spokojnej jazdy.
Świetna widoczność dookoła.
Tak jak tu kiedyś przeczytałem potwierdzam chłodzenie w lecie w zasadzie nie istnieje tylko otwieranie okien pomoże ale za to ogrzewanie jest super i wystarczające.
Przestronny samochód chociaż ksywa \"duzy\" to troche przesada dosyc wygodny.
Szału niema ze względu na bryłę samochodu zwłaszcza przy większych prędkościach ale daje rade.
Czytałem różne opinie ale z moich obserwacji wygląda tak: sama Trasa ok 9 l/100km, miasto korki ok 14l a nawet sadze ze nawet by mogło dojść do 15l ale strachu nie ma, średnio ok 11/12 l/100 km. Części tanie jak barszcz chociaż już coraz trudniej o nie ze względu na malejącą liczbę egzemplarzy.
Można kupić nie drogi samochód który może służyć dosyć dobrze osobie która nie ma za dużo pieniędzy. Ale miejmy uwagę że jest to już 30 letni samochód i jakość blachy pozostawia wiele do życzenia a reszta daje rade.
Jak w każdym samochodzie rzeczy eksploatacyjne trzeba wymieniać ale poza tym nie ma się w nim co psuć ;)
Poważnego nic mi się nie przytrafiło ale mam egzemplarz ze smiesznym przebiegiem wiec nie moge byc ekspertem w tej sprawie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 70KM 51kW [l/100km]

10,8