Ocena kierowcy - DS 7 Crossback

Krzysztof, 3 lata temu
Silnik 2.0 BlueHDI 180KM 130kW
Rok produkcji 2019
DS 7 Crossback 2.0 BlueHDI 180KM 130kW 2017-2022 - Oceń swoje auto
Silnik : Idealny na trasy dynamiczny i oszczędny.
Wcześniej często zmieniałem samochodu ponieważ nie były w stanie sprostać moim oczekiwaniom. Przed zakupem DSa szukałem auta już rok czasu gdyż ciągłe zmiany mnie po prostu męczyły. Auto musiało spełniać następujące kryteria: - być niezawodne - komfortowe - Dynamiczne a zarazem oszczędne - Bezpieczne - Nadające się na wyjazdy do klientów (funkcja reprezentacyjna) więc musiała to być marka premium - Nie pochodzące od niemieckich producentów Po posiadaniu takich aut jak BMW 5, Audi Q5, Mercedes klasy E stwierdziłem iż z roku na rok jakość wykonania oraz ich awaryjność są dalekie od tego co te marki wcześniej oferowały. Po doświadczeniach z Citroenem C5 w roku 2010 i jego niezawodoności oraz komforcie szukałem auta z koncerna PSA ale marki Premium. DS7 z silnikiem 2.0HDI okazał się strzałem 10! Auto łączy ze sobą cechy wielu samochodów i jest bardzo uniwersalne. W trybie komfortowym po prostu płynie, w trybie sportowym świetnie się prowadzi i ma bardzo dobre osiągi - Audi A6 z 2.0 Dieslem jest wolniejsze. W moim egzemplarzu przyśpieszenie do 100 jest o 0,8 sekundy szybsze niż deklaruje producent. Spalanie również mniejsze niż u niemieckiej konkurencji. Uwielbiam jeździć tym autem i nie zmieniłbym go na żadne inne! W międzyczasie jednego z pracowników kupiliśmy Lexus ES i mimo, iż jest bardzo komfortowym autem pracownik pyta czy dałoby radę zmienić na DSa. PSA zrobiło kawał porządnego auta!
Bardzo dynamiczny a zarazem oszczędny
Zmienia płynnie i szybko dużą zaletą są łopatki zmiany biegów które często wykorzystuję przy krętych drogach
Bardzo komfortowy a w trybie sportowym wystarczająco precyzjny
Design ponadczasowy, konkurencja powinna się uczyć.
Bardzo dobra widoczność w lusterkach - kamera cofania mimo, że jest to nie jest potrzebna
Wiele plusów: - Duże uchwyty na kubki - Duże schowki w drzwiach - Ogromny podłokietnik - Brak tunelu w tylnej częsci auta - podwójna podłoga w bagażniku
Klimatyzacja oraz chłodzenie siedzeń do idealne połączenie w letnie dni.
Jak potrzebuję pracować w trasie siadam z tyłu i doceniam dużo miejsca na nogi oraz regulowaną tylną kanapę dzięki czemu jest wygodnie jak w domowym fotelu.
Wyciszenie jest genialne nawet przy dużych prędkościach co mnie bardzo dziwi- nie słychać szumu lesterek przy 160 w Volvo XC60 jest bardzo głośno.
Przegląd w graniach 1300 PLN. Producent przewiduje co 30.000 ja robię co 15 i cena jest dla mnie w porządku.
W pełnej opcji wyposażenia nie konkurencji. Podobnie skonfigurowane Audi czy BMW to 100 tyś zł. więcej.
Brak usterek
Póki co absolutnie nic.